Jump to content

Pčele na mojem zemljištu


tintin

Preporučene objave

Nepoznat netko dovezao je kamion sa pčelama na moje zamljište i tu ga ostavio.

Pčele su tu ostavljene bez moje dozvole.

Kako natjerati vlasnika pčela da makne kamion sa pčelama.

 

PS.

Kontaktiran je stočarski inspektor ali veli da nije siguran može li otjerati pčelara sa moje zemlje !? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa daj čovječe zovi policiju da ti je neko parkirao kamion na parceli, neka provjere imali registriran kamion, nemoj mu bušit gume ili nešto vidljivo i lako dokazljivo da te nebi tužio zbog nanesene štete, nego otruj pčele pipsom ili nekim drugim sredstvom jako teško dokazat da si ti to, pa ćeš vidit oćeli mu past napamet parkirat kamion ponovno. Ovo sve naravno pod obavezno da zovneš vlasnika pčela i kamiona čisto zbog sebe i svog unutarnjeg mira da si upozorio vlasnika da makne kamion. Ocijeni jeli bahat ili će odugovlačit pa danas ću pa sutra, pa nemože upalit kamion, jednostavno moraš sam odlučit što poduzet na osnovu svih poznatih spoznaja i činjenica oko ovog slučaja oćešli ići redovnom procedurom (jako teško i dugo) ili ćeš izvršit samo pomoć ali budi pametn u tim koracima. Vlasniku nemoj slučajno usmeno prijetit i mobitelom snimi taj razgovor ugodni da makne kamion itd.itd.itd

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odrljin je napisao:

Pa daj čovječe zovi policiju da ti je neko parkirao kamion na parceli, neka provjere imali registriran kamion, nemoj mu bušit gume ili nešto vidljivo i lako dokazljivo da te nebi tužio zbog nanesene štete, nego otruj pčele pipsom ili nekim drugim sredstvom jako teško dokazat da si ti to, pa ćeš vidit oćeli mu past napamet parkirat kamion ponovno. Ovo sve naravno pod obavezno da zovneš vlasnika pčela i kamiona čisto zbog sebe i svog unutarnjeg mira da si upozorio vlasnika da makne kamion. Ocijeni jeli bahat ili će odugovlačit pa danas ću pa sutra, pa nemože upalit kamion, jednostavno moraš sam odlučit što poduzet na osnovu svih poznatih spoznaja i činjenica oko ovog slučaja oćešli ići redovnom procedurom (jako teško i dugo) ili ćeš izvršit samo pomoć ali budi pametn u tim koracima. Vlasniku nemoj slučajno usmeno prijetit i mobitelom snimi taj razgovor ugodni da makne kamion itd.itd.itd

 

:palac:

 

Imam bolju ideju za vas:

u zakonu negdje ima neki clanak koji ovakav slucaj rjesava.

ako se pcele nalaze vise od 3 dana na vasem zemljistu onda pripadaju vama. Cekajte 3. dan, uzmite pcele, zatvorite ih negdje i onda ih prodajte vlasniku :-D

(GP jos nisam polagao tako da ne mogu garantirat da sam u pravu ALI sam siguran da sam negdje procitao pa provjerite prije nego sto poduzmete nesto) :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija