Jump to content

alimentacija pri međunarodnoj rastavi braka


Loop

Preporučene objave

Pozdrav,

 

pisao sam već o svom problemu ovdje i konačno sam sa suprugom usaglasio sporazumni razvod braka koji ona pokreće u Makedoniji gdje je brak i sklopljen.

Jučer su mi poštom došli papiri za pokretanje brakorazvodne parnice u kojima između ostalog stoji da ona traži 30% iznosa od moje plaće te da dijete mogu viđati 2x mjesečno isključivo u njezinom prisustvu.

 

Zanima me koji je zakonski određen iznos alimentacije te dali se alimentacija određuje po makedonskom ili hrvatskom zakonu te dali je moguće da se ishodi intenzivnija viđanja s djetetom ?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Loop je napisao:

Pozdrav,

 

pisao sam već o svom problemu ovdje i konačno sam sa suprugom usaglasio sporazumni razvod braka koji ona pokreće u Makedoniji gdje je brak i sklopljen.

Jučer su mi poštom došli papiri za pokretanje brakorazvodne parnice u kojima između ostalog stoji da ona traži 30% iznosa od moje plaće te da dijete mogu viđati 2x mjesečno isključivo u njezinom prisustvu.

 

Zanima me koji je zakonski određen iznos alimentacije te dali se alimentacija određuje po makedonskom ili hrvatskom zakonu te dali je moguće da se ishodi intenzivnija viđanja s djetetom ?

 

Hvala!

 

pa vrjedi zakonodavstvo zemlje u kojoj je sklopljen brak, međutim, ako vi ne placate alimentaciju ona tesko da nesto moze uciniti, tako da bi vam bilo najpametnije, sjest mirno popricat sa vasom bivsom suprugom i objasniti joj da, ako zeli sve rjesiti na pristojan i ljep nacin, mora dopustiti viđanje djeteta u vecoj mjeri nego sta je u tuzbi navela jer joj je alternativa dug i naporan međunarodni ovrsni postupak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ovako,

mi smo to lijepo odradili(porazgovarali) i odlučili da će ona pokrenuti brakorazvodnu parnicu tamo, da ću dijete moći viđati kako se dogovorimo ovisno o tome kad ću ja moći (zbog posla) doći u Makedoniju, da ću ja čak platiti i advokata kojeg je ona uzela (za što sam joj već i poslao novac) te da ću joj davati alimentaciju onoliko koliko sud odredi (ukoliko budem u mogućnosti i više).

Sada trenutačno imam plaću 4000 kn te dva kredita tako da mi je tražena svota prevelika.

 

Pošem to zato jer je ona u papirima navela sasvim drugu stvar a kad sam ju pitao bila je strašno bezobrazna i nije htjela pričati stoga smatram da je sad neka rasprava ili mirna konverzacija s njom nemoguća.

 

Zanima me postupak koji bi mogao sad poduzeti, razmišljam da i ja uzmem advokata koji bi me zastupao tamo (ako je to moguće)-mislim ovdje u Hrvatskoj uzeti advokata.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno bi bilo bolje da tamo uzmete odvjetnika.

Zakon je razlicit u njih i u nas a rjetko koji odvjetnik ce vam zbog par stotina(pa i tisuca) kuna proucavat njihov cjeli obiteljski zakon i opteretit se s toliko dodatnog posla.

Inace, kako sam vam vec rekao, svejedno sta sud odluci, tesko do nikako ona ne moze doci do vase place tako da je prisiljena pristati na vasu ponudu ili da vas godinama tuzi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija