Jump to content

Nasljedjivanje poslje smrti,osoba u dugovima


zpbos

Preporučene objave

Zanima me konkretno poslje bratove smrti jedini sam nasljednik,imamo po pola ostavstine poslje roditelja,gdje smo sada suvlasnici,sa time da i on ima jedan komad svoje zemlje gdje je samovlasnik,medjutim on ima ogromne dugove za zdravstveno i mirovinsko,dali cu ja poslje njegove smrti,morati njegove dugove vracati i dali cu polovicu od roditelja moci nasljediti cisto,a spreman sam ono sto je njegovo 1/1 da uzmu za dug samo da mi ostane roditeljska imovina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete tako razdvajati imovinu. Sve što je bratovo, nasljeđujete vi. Nakon toga to ulazi u vašu imovinu.

Za dugove brata odgovarate samo do visine vrijednosti naslijeđene imovine.

Npr. ako je vaš brat dužan 2000 kn, a vi ste naslijedili imovinu vrijednosti 1000 kn, dužni ste podmiriti samo tu 1000 kuna, i to iz svoje imovine (u koju je već uključena i naslijeđena imovina). Za preostalih 1000 kn duga nitko vas ne može prisilno goniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem je u tome sto je on alkoholicar,neplaca nikakve obaveze prema mirovinskom i socijalnom,ja sam zivio kod udomitelja i jedina imovina koju nisu zapili roditelji je ta zemlja i trosna kuca ,on je jedini ostao ziv i kako ja nisam u mogucnosti zivjeti tamo jel me maltretira ,sve sam ostavio na miru,a kako i sam nemam bog zna sta kako da tu imovinu si izvucem ,naravno nezeli ju darovati ni prepisati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija