Jump to content

savjet


stampika2

Preporučene objave

Poštovani,

ja Vam, budući da nisam pravnik,ne mogu dati odgovor možete li tražiti naknadu za odgoj djeteta.

 

Ali moje moralno gledište je sljedeće:pretpostavljam da je saznanje bilo težak šok,ali da li je dijete koje ste odgajali i voljeli 22 godine "manje" Vaše dijete pa ga stoga treba staviti u materijalne okvire?Što bi se desilo kada bi svi roditelji koji usvajaju djecu tražili materijalnu naknadu od države?

 

Žali bože mnogih "bioloških" roditelja što su uopće roditelji.Budite sretni i ponosni ako ste odgojili dobru i kvalitetnu osobu, koja će, ukoliko je takva, zauvijek ostati VAŠE dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dijete rođeno u braku je zajedničko dijete .

postojala je mogučnost da osporite očinstvo u roku od 6 mjeseci po rođenju dijeteta.

kada dijete navrši 18 godina može osporavati očinstvo.

otac si na papiru.

 

zakoni su takvi ,štite dijeca.

a osobito pokvarene žene.

mada bi trebala postojati mogučnost naplate svega uloženoga u njeno dijete a i psihičke boli i to samo od žene

 

provjeri sa dijetetom ,možda te žena laže da bi ti napakostila

dok im trebaš umiljate su ko mačke a kad im ne trbaš grebu.

 

ako je stan zajednička bračna stečevina što ne tražiš podjelu imovine a ne da se drugi šepuri u stanu koji si i ti stekao.

 

petpetica

nedavno sam pročitao da se kod identifikacije poginulih u domovinskom ratu utvrdilo da 4% očeva poginulih nisu bioliški očevi a 0,04% majki nisu biološke majke.

 

žene u Hrvatskoj po tom pitanju zaostaju za ženama u Engleskoj.(7%)

 

Blaženo neznanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mali ispravak kolege:

 

ocinstvo ste mogli osporavat do 7. godine djetetova zivota.

To vam naravno sada nista ne znaci, ali sto bi vam mozda moglo znaciti je sljedece:

 

Vase djete ima pravo osporavati vase ocinstvo do svoje 25. godine zivota i traziti utvrđivanje ocinstva te druge osobe.

Ako to ucini a ujedno je student/nezaposlen moze traziti 5 godina u natrag alimentaciju od novo utvrđenog oca te uzdrzavanje do svoje 25. godine(ako studira) odnosno godinu dana ako je nezaposleno.

 

Ja bi vam savjetovao da se sa djetetom dogovorite da upise fakultet i tuzi tog drugog muskarca. Tako cete ga podvrgnuti barem jednome postupku i troskovima 5 godina zivota djeteta :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija