Jump to content

može me izbaciti iz stana u kući njegovih roditelja?


BORBA

Preporučene objave

moj prvi forum u životu!!!

pomognite...

 

punih 18 godina braka, ali ne ide dalje...

imamo dvoje djece, 16 i 14 godina, i naravno ne žele promijeniti svoj životni prostor, što je meni razumljivo, a ni ja im to ne želim priuštiti... tu imaju sve potrebno... čak ih ne želim to ni pitati, ne želim da moraju birati.

a u tim godinama mislim da pitaju djecu s kim bi oni živjeli, ili griješim?

 

1. pitanje...

ja ne želim napustiti djecu...

ako se ne uspijemo dogovoriti da živimo svatko svoj život pod istim krovom radi djece, da li me on može izbaciti?

da li moram ostati bez djece samo zato što smo živjeli u stanu, u kući njegovih roditelja (nije ništa upisano na supruga)...

 

 

2. pitanje...

koja su iskustva oko življenja u istom stanu, a li vodi svatko svoj život?

je li to moguće?

 

 

pomognite mi, imam takvu zbrku u glavi...

 

hvala svima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BORBA je napisao:

moj prvi forum u životu!!!

pomognite...

 

punih 18 godina braka, ali ne ide dalje...

imamo dvoje djece, 16 i 14 godina, i naravno ne žele promijeniti svoj životni prostor, što je meni razumljivo, a ni ja im to ne želim priuštiti... tu imaju sve potrebno... čak ih ne želim to ni pitati, ne želim da moraju birati.

a u tim godinama mislim da pitaju djecu s kim bi oni živjeli, ili griješim?

 

1. pitanje...

ja ne želim napustiti djecu...

ako se ne uspijemo dogovoriti da živimo svatko svoj život pod istim krovom radi djece, da li me on može izbaciti?

da li moram ostati bez djece samo zato što smo živjeli u stanu, u kući njegovih roditelja (nije ništa upisano na supruga)...

 

 

2. pitanje...

koja su iskustva oko življenja u istom stanu, a li vodi svatko svoj život?

je li to moguće?

 

 

pomognite mi, imam takvu zbrku u glavi...

 

hvala svima...

 

koliki je stan, kada je kupljen, tko ga je platio, kolika su vasa/njegova primanja, gdje se stan nalazi,jeli imate otic nekome,...

 

ta i jos mnogo drugih pitanja se postavlja prije nego sto vam se moze dati konkretan odgovor.

Ako su stan kupili njegovi roditelji ,nemate nikakva prava na njega. Zar nije najjednostavnije rjesenje da si nađete neki stan u blizini(ista zgrada,isti kvart) pa da se dogovorite da ce djeca dolaziti kod vas na rucak pa poslje idu njemu ili tako nesto?

ziviti pod istim krovom postane jako tesko ako vec ne zelite ostati skupa unatoc 20ak godina braka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala puno na brzom odgovoru...

iako mi vijesti nisu vesele bar je lijep osjećaj da mogu nekoga pitati što me muči...

 

to je roditeljska kuća njegovih roditelja gdje smo mi koristili jedan kat, od 100 m2...

jasno mi je da je to njihovo, ni ne tražim ništa od toga, jasno mi je da na stan nemam pravo...

primanja su nam ista, oko 5000 kn svakome...

nemam gdje otići, osim u podstanarstvo, ili kod mojih roditelja u sobicu od 10m2...

 

a i nemam nekih mogućnosti za kupiti stan, nemam nikakvu ušteđevinu, a rata kredita+alimentacija, nebi mi ništa ostalo...

a iznajmiti je moguće samo zimi jer ljeti svi drže turiste...

 

zato me ustvari interesiralo da li me i kad može izbaciti, i tko me može izbaciti?

da li dok još nismo podnijeli zahtjev za rastavu mogu biti u tom stanu, tj da li se čeka neko rješenje da me izbace???

 

koja su moja prava boravka u tom stanu obzirom da punih 18 godina živim na toj adresi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BORBA je napisao:

nemam gdje otići, osim u podstanarstvo, ili kod mojih roditelja u sobicu od 10m2...

 

zato me ustvari interesiralo da li me i kad može izbaciti, i tko me može izbaciti?

da li dok još nismo podnijeli zahtjev za rastavu mogu biti u tom stanu, tj da li se čeka neko rješenje da me izbace???

 

koja su moja prava boravka u tom stanu obzirom da punih 18 godina živim na toj adresi?

 

Eto vidite da ipak imate kamo otići ako to baš i želite, sami ste naveli i kamo.

 

Prava boravka bez obzira na broj godina življenja na istoj a dresi a s obzirom tko je vlasnik nekretnine ( njegovi roditelji ), nemate prava ako Vam oni ne odobre ili tu odluku prepuste svom sinu. A možete potražiti svoja prava ako mislite da se radi o nerješeno pravnim odnosima i na sudu.

 

Iz iskustva znam žena zove policiju jer joj suprug ne želi otvoriti ulazna vrata stana kako bi ona mogla ući u stan.

Žena je bila negdje cijelu noć, suprug je odlučio ne pustiti je u stan ( toćnije izbaciti iz njega ).

 

Policija dođe, pita ženu je li bilo verbalnog ili fizičkog sukoba između nje i muža. žena kaže da nije ali da ne želi otvoriti joj vrata da uđe u stan i šta će ona sada ?

Policija zaključi da se tu radi oko neriješeno imovinsko pravnih odnosa i savjetuje ženu da iste odnose riješi sa suprugom na sudu. Suprug nije policiji htio otvoriti vrata niti se javljao.

 

Pošto policija ne smije u tuđu privatnu imovinu ( stan, kuću ) ući bez naloga od nadležnog suda ( osim ako iz istoga stana prijeti neposredna opasnost za prolaznike i druge ljude u blizini ili netko iz stana viće " Upomoć " ),slućaj za policiju je tu bio riješen a za gospođu tko zna kako je prošla na sudu ako je poslušala savijet policije.

 

U savkom slućaju sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nešto jako važno.

Ako se mislite seliti slobodno uzmite svu pokretnu imovinu koju želite ( zlato, tehniku, novac i dr., naravno onu koju ste stekli zajedno u braku ), što podrazumljeva i auto bez obzira na koga glasi u prometnoj i knjižici vozila.

 

Bio je tako slućaj da zove žena policiju, policija dođe a žena im kaže kako joj se muž odselio kod ljubavnice i kako ju je pokrao. Pod ovo pokrao mislila je na to da joj je suprug prilikom odseljenja kod ljubavnice iz kuće odnio sve vrijedno što je mogao ponjeti ( razni nakit, novac, i sl. ).

Policija je upitala gospođu jesu li njih dvoje i dalje službeno suprug i supruga ( u braku ) i je li ih je zvala zato što su se ona i suprug sukobili bilo verbalno ili fizički? Ako jesu u braku a nisu se sukobili, policija opet tu ne može ništa napraviti i opet je gospođu uputila na sud da riješi imovinsko pravne i druge odnose sa svojim suprugom, jer se tu nije radilo o kaznenom djelu jer je sva imovina stečena u braku po zakonu zajednička ( znači koliko je njezina toliko je i njegova ). Znači on nju nije pokrao ( barem ne po policiji i policija tu nije imala osnova za postupanjem jer osim neriješeno imovinsko pravnih odnosa nije bilo narušavanja javnog reda i mira ili bilo kojeg kaznenog djela ).

 

Tako je recimo ta ista žena ako je imala ključ od auta s kojim je suprug otišao, mogla doći preko noći do auta i odvesti ga jer isto je njezin koliko i njegov.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Još nešto jako važno.

Ako se mislite seliti slobodno uzmite svu pokretnu imovinu koju želite ( zlato, tehniku, novac i dr., naravno onu koju ste stekli zajedno u braku ), što podrazumljeva i auto bez obzira na koga glasi u prometnoj i knjižici vozila.

 

Bio je tako slućaj da zove žena policiju, policija dođe a žena im kaže kako joj se muž odselio kod ljubavnice i kako ju je pokrao. Pod ovo pokrao mislila je na to da joj je suprug prilikom odseljenja kod ljubavnice iz kuće odnio sve vrijedno što je mogao ponjeti ( razni nakit, novac, i sl. ).

Policija je upitala gospođu jesu li njih dvoje i dalje službeno suprug i supruga ( u braku ) i je li ih je zvala zato što su se ona i suprug sukobili bilo verbalno ili fizički? Ako jesu u braku a nisu se sukobili, policija opet tu ne može ništa napraviti i opet je gospođu uputila na sud da riješi imovinsko pravne i druge odnose sa svojim suprugom, jer se tu nije radilo o kaznenom djelu jer je sva imovina stečena u braku po zakonu zajednička ( znači koliko je njezina toliko je i njegova ). Znači on nju nije pokrao ( barem ne po policiji i policija tu nije imala osnova za postupanjem jer osim neriješeno imovinsko pravnih odnosa nije bilo narušavanja javnog reda i mira ili bilo kojeg kaznenog djela ).

 

Tako je recimo ta ista žena ako je imala ključ od auta s kojim je suprug otišao, mogla doći preko noći do auta i odvesti ga jer isto je njezin koliko i njegov.

 

 

mali komentar kako bi to zavrsilo na sudu:

 

zajednicka je imovina, jedan suvlasnik onemogucuje drugome suvlasniku da se koristi svojim vlasnistvom. Dakle iz toga nastaje pravo na naknadu stete. Ako vam muz vozi porsche 911, u 3 mjeseca nastane steta od par 1000 eura, pa razmislite hocete li ga "ponjet".

 

Ali uglavnom sve stoji, ponesite slobodno neke stvari iz kuce jer uvjek ce ostat vise od pola stvari u kuci (stolovi,ormari itd.)

 

Nadalje, imate se gdje odselit ali ako odete u sobu u 10m2 sanse da se djeca dodjele vama na suzivot su jednake nuli

 

Najbolje da se dogovorite sa svojim muzom a ako suzivot nije moguc, da uzmete manji stan u blizini vase djece pa da se barem dogovorite oko nesmetanog svakodnevnog viđanja.

E da, ako ste u tih 18 godina ulozili u renoviranje stana ili na neki drugi nacin povecali njegovu vrjednost, imate pravo na odgovarajucu naknadu, jer ste svojim novcem povecali njegovo, odnosno vlasnistvo njegovih roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija