Jump to content

Zastara prometnog prekršaja-molim pomoć hitno!


Lalala

Preporučene objave

Dakle, policajac me zaustavio 22.12.2006. radi navodnog prolaska kroz crveno(bilo je žuto i po mojoj procjeni sigurnije nego naglo kočenje).16.1.2007. dobila sam nekakav zahtjev za pokretanje postupka. Krajem 2007. godine održano je i suđenje kojem nisam prisustvovala jer nisam ni znala za njega, pošto nisam primila nikakav poziv(zaprimio ga je netko od ukućana). Kako nisam znala za suđenje, nisam ni poslala žalbu na presudu, a 28.12.2007. presuda ja postala pravomoćna. Trebala sam platiti 1000kn, što nisam napravila i sad mi je došla obavijest o tome da ću u zatvor na 4 dana ukoliko ne platin tih 1000kn što prije. Spominju i moguću žalbu na VPS.

 

Moje pitanje je: zastupa li zastara 22.12.2008. ili kad?

Žaliti se ili čekati moguću zastaru??

 

Hvala unaprijed:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bi li ikako moglo malo bolje objašnjenje ovoga? Zašto u mom slučaju ne nastupa zastara??

 

Što je sa žalbom visokom prekršajnom sudu? Što s tim postižem?

 

Ovo mi je sve apsurdno. Niti sam poziv primila, niti sam znala za suđenje,a sukladno tome nisam se imala se imala priliku opravdati jer u principu nisam ni kriva za taj prekršaj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije stvar u tome. Ja više nemam ročišta ma da ih mogu izbjegavat.

 

Samo je pitanje ove zastare..

 

Stvarno ne znam više kako to ide. Neki mi govore da mi je zastara 22.12.2008., a neki pak da ne može doći do zastare jer je došlo do pravomoćne presude i da moram platiti.

 

Ne znam šta da radim, u zatvor mi se ne ide. Da platim tih 1000kn? Možda nešto postignem žalbom?

 

Ako ima netko da mi može razjasnit to sve..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do sredine 01/09 možete očekivati policijske službenike u vremenu od 06 do 22 sata da će vas tražiti u vašem domu ili radnom mjestu. Sa sobom će nositi naredbu suda za privođenje u zatvor sa priloženom uplatnicom koju će te moći pred njima platiti na prvom naplatnom mjestu - čime naredbu za privođenjem stavljate van snage. Ukoliko ne budete pronađeni može se za vama raspisati potraga.

 

Ne očekujte blag postupak suda, oni si najtvrđi prema onima koji ignoriraju pravni sustav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I opet moje pitanje: Što je s ovom zastarom??

 

I nisam ja ignorirala sud. Bar mi nije bila namjera. Ja sam zeljela ispricati svoju verziju dogadaja, ali nisam znala za sudenje. Mada znam da je policajceva rijec jaca od moje i da ne bi s tim nista postigla. Ali, otisla bi i zalila bih se nakon toga.

 

Malo sam cackala po ovom forumu i nasla odgovore da se naplata, odnosno privodenje, moze dogoditi samo unutar 2 godine od pocinjena(po starom zakonu, a po novom 5).

 

Zasto sad moj slucaj ne bi otisao u zastaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probaj ne čačkati ni po čemu više i prihvati ovo što ti je gore napisala kolegica (ili kolega, sam Bog zna). Sada imaš samo dvije opcije, budući kak veliš, netko je od članova tvog domaćinstva tamo jednom potpisao nešto, sada možeš ili platiti kaznu ili ići tamo gdje već moraš ići. Pojam zastara zaboravi, to je u tvom slučaju prošlo svršeno vrijeme.

 

Ako već nećeš poslušati naš svjet ovdje, već ćeš i dalje čačkati, onda kad to radiš, probaj sa pojmovima, pravomoćno izvršno.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

Probaj ne čačkati ni po čemu više i prihvati ovo što ti je gore napisala kolegica (ili kolega, sam Bog zna). Sada imaš samo dvije opcije, budući kak veliš, netko je od članova tvog domaćinstva tamo jednom potpisao nešto, sada možeš ili platiti kaznu ili ići tamo gdje već moraš ići. Pojam zastara zaboravi, to je u tvom slučaju prošlo svršeno vrijeme.

 

Ako već nećeš poslušati naš svjet ovdje, već ćeš i dalje čačkati, onda kad to radiš, probaj sa pojmovima, pravomoćno izvršno.......

 

A sta da nista nitko nije potpisao , niti preueo ikakvo pismo? sta bi onda bilo?

 

Dali bi onda vrijedilo pravilo da ako je proslo 1 god od pocinjenja prekrsaja da se nemoze pokrenut prekrsajni postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija