Jump to content

kako zaštiti uložena sredstva


marinko1

Preporučene objave

Izgradio sam kuću vlastitim sredstvima i dijelom sredstvima svojih roditelja koja je morala zbog određenih problema u trenutku gradnje glasiti na moju suprugu.

Cijeli taj proces je iza nas i sada želimo da objekat glasi na mene s čime se ona u potpunosti slaže.

Kako ona nije nije financijski sudjelovala u gradnji želimo da se izbjegne mogućnos, ako ikada dođe do toga, dijeljenja nekratnine na pola po bilo kojem pravu koje ona steče tima da je objekat građe u braku.

Postoji li kakav modus po kojem bi to mogli riješiti, ili je dovoljan darovni ugovor sa nekom klauzulom tipa "Odričem se svih prava na objekat "

Unaprijed Hvala!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da ovo sve zvuči jako nepošteno prema suprzi ali postoji i drugi dio priče gdje bih ja postupio na isti način u drugoj stvari. Odnosno ja bih se odricao u dijelovima koji su isključivo vezani uz njezino obiteljsko nasljeđivanje. Odnosno nebih polagao pravo na nešto što isključivo pripada njenoj obitelji.

Sada rezoniramo realno i zdrave pameti, ali iz iskustava ljudi oko nas može se vidjeti da u određenim situacijama dolazi do zamračenaj uma i da tada čovjek može svašta učiniti da naudi i povrijedi drugu osobu. To jednostavno želimo izbjeći. Ipak svi smo mi od krvi i mesa.

 

Nadam se da sam bio malo jasniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvar dogovora

ako su sredstva za gradnju kuće stečena prije braka to su vlastita sredstva.

ako su stečena u braku ,bez obzira čijim radom odnosno večim doprinosom,to su zajednička sredstva ili bračna stečevina.

 

izjavom koju će supruga napisati svojom rukom i potpisati,da je dio sredstava za gradnju kuće ,sa njene štedne knjižicu (ili nešto slično)u biti dar tvojih roditelja na ime nasljeđa (ostavine), bi u biti trebala biti dovoljna ukoliko dođe do potrebe utvrđivanja bračne stečevine.

 

dali če se ona odreči svog dijela nasljeđa iza svojih roditelja ili ne to odlučuje ona.

 

pokretanjem imovinskog pitanja vjerujem da če doći do narušavanja odnosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.

vi nemate nikakva prava na imovinu koju ona dobije od svoje obitelji dok ona ima pravo na 1/2 onog djela nekretnine koji je placen imovinom stecenom u braku.

 

2.

rjesenje za vas slucaj je sljedece:

vasa supruga ce kucu prepisati na vaseg oca, s njim cete sklopiti ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju u pogledu na tu kucu. Onda cete kucu prepisati na sebe(odmah nakon sto sklopite ugovor). Time kuca postaje imovina stecena dosmrtnim uzdrzavanjem i vasa supruga nema sanse dobit ista a ukoliko i tuzi, proces bi joj bio jako kompliciran a teret dokazivanja lezi na njoj dok vi samo morate sudu pokazati ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija