Jump to content

podjela stana


vesnaG

Preporučene objave

Bivši suprug i ja vjenčali smo se 1994. a stan otkupili 1995. Stan je bio na njegovoj mami, koja je isti dobila na korištenje od bivše " Juge". Naime, na zahtjevu za stan smo upisani naš sin,moj bivši i ja. Na zahtjevu piše ovako: stan kupuje "taj i taj" uz suglasnost drugog stanara supružnika " te i te ". Ja tada nisam radila jer sam zbog trudnoće dobila otkaz, a sin je tada imao godinu dana. Razveli smo se 2001. godine, i sad sutkinja kaže da nemam pravo na pola stana jer nas " kači" stari zakon iz 1995. godine, a ne sad novi gdje je automatski sve pola-pola. Vidim da više ni moj odvjetnik nije siguran sam u sebe. Po tome zakonu bi onda sve žene koje ne rade, npr. na selu završile na ulici nakon razvoda. Mogu li ja onda njega tužiti da me plati kao kućnu pomoćnicu, jer po nekima imam pravo na stan jer sam obavljala kućanske poslove. Koja je razlika između zakona iz 1995. i ovoga sada, da li netko zna, jer ja ne znam ništa višeeeeee !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predpostavljam da je stan otkupila muževa majka.

nije bitno tko ga je platio,bitno je ko je vlasnik

stan je nasljeđena imovina.

a u svezi obavljanja poslova u stanu isti se svode na životne potreba u svezi stanovanja .

u istom stanu si i stanovala besplatno.

upisani ste kao korisnici stana sa nositeljem stanarskog prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija