Jump to content

priznavanje statusa hrvi


asdfgh

Preporučene objave

znam da je prošao rok za podnositi zahtjev za priznavanje statusa hrvi ,ali u subotu u emisiji veterani mira ako se ne varam tajnik oboljelih i liječenih od ptsp-a t. treščec je rekao ( i dr. vukušić)da treba podnjeti zahtjev u ured za odbranu gdje se dobija odbijenica i onda se žaliti na upravni sud(90% prolazi).da li netko zna nešto o tome , možda je netko imao takav slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamisli donešeni zakon o pravima hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji je donesen tako da su neke stvari kontradiktorne,bolesti za priznavanje stausa hrvi se mogu priznati i nakon isteka roka ako se vještačenjem utvrdi da je bolest u neposljednoj vezi sa sudjelovanjem u domovinskom ratu,čak su i navedene bolnice koje vještače pojedne bolesti.Zato svi koji nemaju invalidnost na osnovu bolesti,a bolesni su, trebaju u zahtjevu za hrvi navesti da ih se uputi u ovlašenu bolnicu na vještačenje.Ako ih se odbije a ne pošalje na vještačenje s odgovorom da je prošao rok,onda se trebaju žaliti i insistirati na vještačenju,a ako ih se odbije ponovo nakon žalbe trebaju tužiti i 90% imaju šansu da dobiju na sudu...Zato što je zakon donesen tako da u jednom članku piše da i nakon isteka roka hrv. branitelji mogu dobiti status hrvi ako timovi u tim određenim bolnicama donesu odluku da je bolest posljedica sudjelovanja u domovinskom ratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju ovo je baš konkretno što ču ti reči, tu kodmene lik je 91g.dobio na ulici batine kao civil, tek prije godinu je pokrenuo postupak i otišao u mirovinu što znači nakon 17g."kao policajac-tajni" a puške ni rata nije vidio,što znači ima fora,a vjerujem da je preko medicine i vještačenja jer se ovaj prije godinu ipol oženio jednom od med.djelatnica ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marko46 je napisao:

prijatelju ovo je baš konkretno što ču ti reči, tu kodmene lik je 91g.dobio na ulici batine kao civil, tek prije godinu je pokrenuo postupak i otišao u mirovinu što znači nakon 17g."kao policajac-tajni" a puške ni rata nije vidio,što znači ima fora,a vjerujem da je preko medicine i vještačenja jer se ovaj prije godinu ipol oženio jednom od med.djelatnica ...

 

Za mirovinu bilo koje vrste po bilo kojem zakonu nije potreban status HRVI-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fjaka je napisao:

Pozdrav!

Nemam status hrvi, djelatnik sam MUPa, te sam na bolovanju 3 mj.(f43.F62), prošao sam izvanredni liječnički pregled (nesposoban). Zanima me što je potrebno od dokumentacije da bi se podnio zahtjev za priznavanje statusa hrvi.

Dragovoljac sam, pripadnik SJP.

 

Zakonski rok za podnošenje zahtjeva za priznavanje statusa hrvi na osnovu oboljenja od ptsp-a je bio do 31.12.2005. godine.

 

Potrebna dokumentacija je: ratni put, podvrda o statusu branitelja ( dragovoljca ), rodni list, domovnica liječnička dokumentacija. Mislim da je to sve ako nije neka me netko nadopuni.

 

Možete u područnom uredu za obranu podnjeti zahtjev za priznavanjem statusa hrvi ali bit će vam odbijen jer nije podesen u zakonskom roku, pa nakon toga možete uporabiti neke od pravnih lijekova koje će vam biti ponuđeni na kraju istoga rješenja.

 

Pročitajte malo topiće na ovom forumu ima ih dosta vezano za vaše pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fjaka je napisao:

...Odoh sutra ja s papirima u Ured za obranu, pa nek me odbiju- tužit će mo se.

 

Ne bih želio stvoriti zabunu, ali mislim da ako predaš taj zahtjev u Uredu za obranu (po ustroju dio MORH-a) načekati ćeš se rješenja i možeš ih tužiti kome hoćeš, oni nisu nadležni za donošenje rješenja o priznavanju statusa HRVI-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno tako Duro, zahtjev za priznavanjem statusa HRVI se podnosi u Područnom uredu lokalne samouprave nadležnom za pitanje branitelja, a tamo će Fjaka i dobiti popis dokumenata koji su mu potrebni i koji se prilažu uz zahtjev. Mislim da uz one papire što je naveo Kompa treba još i potvrda o nekažnjavanju i još neki, ali to će saznati u Područnom uredu. Samo Fjaka morat ćeš se naoružati živcima i strpljenjem, jer je to malo je reći dugotrajna dugogodišnja bitka. Sve u svemu sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija