Jump to content

minimalni tehnički uvjeti udruge


difovac

Preporučene objave

imam jako puno pitanja vezano za rad udruge..

zanima me sljedeća....mi imamo udrugu građana koja se bavi sportski aktivnostima tj. tenisom i malim nogometom.imamo prostor unutar toga gdje imamo frižider sa pićem iz kojeg se služe isključivo članovi. prema zakonu o ugostiteljstvu ono što sam čitao udruga ima pravo u zatvorenom lokalu (klupskog tipa) služiti pića.mene zanim da li nam trebaju neki minimalni tehnički uvjeti koje je inspektor tražio, i mislim da izh mi bez problema možemo dobiti. Ali u upravi su mi rekli da moramo biti obrt ili d.O.o da bi pokrenuli taj postupak?

 

ako već nešto drugo trebamo registrirati šta je bolje obrt ili d.O.o, koji su troškovi osnivanja, papirologija i vrema trajanja za pojedinu stvar?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U obrtu vlasnik obrta (fizička osoba) odgovara z aobveze obrta cijelom svojom imovinom.

Procedura otvaranja par dana i ne zahtjeva puno.

 

D.O.o. odgovara za obveze samo imovinom d.O.o.-a. (prave osobe - dakle fizičke osobe na odgovaraju za njegove obveze osim ako ne zloupotrebe ovlast)

 

Procedura 15-ak dana i malo više novca. Temeljni kapital mora biti najmanje 20.000 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija