Jump to content

OVRHA ' 14.GOD.ZAOSTACI ALIMENTACIJE


anonimno

Preporučene objave

Skoro 15 godina nije platio alimentaciju. Živi i radi u Njemačkoj. Vozi skupi auto i uredno dolazi i odlazi iz Hrvatske.

Dosudjene dve kaznene presude - u kojima nije naveden uvjet, pa ga ne možeš zaključati.

I dalje ne plaća.

Hoću mu uzeti auto - ovrhom - ali ne mogu doći do podataka o vozilu jer je stranih reg.oznaka.

Što da napravim? Tko bi mu mogao i kako oduzeti putovnicu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo Vam pišem iz vlast. iskustva - 16. god. neplaćanja uzdržav., čekam ovršno rješenje ! ;-)

Nema druge nego prikupite sve potrebne dokumente od zaposlenja, pokretnine, nekretnine - SVE !

Sretna okolnost - nadam se- Zakon o izmjenama i dopunama Ovršnog zakona u kojem je navedeno da sud potražuje od MUP-a, banaka, itd.itd. podatke, hvala Bogu da se čovjek neće trebati "igrati detektiva", ne samo mi majke. punolj. djeca, očevi i da konačno dobijemo ono što Zakonom pripada. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smiješno je i za plakati u isto vrijeme.

Ovršni postupak pokrenulo je i njemačko pravosudje još davne 1996. godine - tako da ne gajimo neke iluzije o tome da su oni brzi i efikasni.

Ja naglašavam u čemu je problem, ja ne mogu dobiti nikakve informacije u medjunarodnom prometu zato jer vam nitko neće reći vlasništvo vozila u Njemačkoj. Osim ako to ne učini Sud. A Sud u Hrvatskoj to neće učiniti, a i ako pokuša to će ići diplomatskim putem, pa dostava neće biti uredno iskazana, pa tako 16 godina.... Ne znam, ali mislim da je to sve namjerno učinjeno da mu ne možeš ništa. A pogotovo činjenica da je uzeo svoje nekretnine tako da nikada nije upisan u gruntovnicu - nešto je ispetljao putem ugovora ...

Nema od toga ništa.

Ako netko ima iskustva u ovakvim medjunarodnim peripetijama, molim da mi pomogne .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam svoj život našla, sigurno kvalitetniji od vašeg.

To tvrdim jer svoju zluradost prosipate po ovoj stranici u vidu neke glupave izjave poput ove koju ste dali /ne znam samo kome/. Možda sebe nalazite u području malosvijeta koje se nigdje nije našao, pa pod krinkom dajete mizerne savjete.

Mislim da život morate vi potražiti, ali ne na ovim stranicama ... Sretno u Vašem životiću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija