Jump to content

legalizacija kuće


bickoi

Preporučene objave

Kako legalizirati kuću koja je bespravno izgrađena 1970god.i nije upisana u gruntovnici te kako legalizirati garažu na istom zemljištu izgrađena 2000 god.Napominjem da me je susjed prijavio i da sam platio kaznu za bespravno izgrađenu garažu.a bojim se da će me susjed i dalje prijavljivati i za kuću i garažu koju insistira da se ukloni!Što napraviti.Molim odgovor! HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odmah otiđite u ured ovlaštenog arhitekte i ovlaštenog geodete. trebat ćete geodetski snimak stavrnog stanja, arhitektonski snimak izvedenog stanja. to predajete u upravni odjel ministarstva zaštte okolša, graditeljstva....... . oni izdaju rješenje o izvedenom stanju, ili rješenje o utvrđivanju građ. čestice za već izgrađen objekt (ako treba formirati novu građ. čestic). morat ćete priložiti potvrdu da se ne vodi inspekcijski postupak, a za objekt građen prije 1991. potvrdu da se ne izdaje uporabna dozvola, dok za objekt građen 2000., trebate uporabnu, to znači i tehnički pregled. kad sve dobijete, otiđite kod geodeta da vam izradi elaborat za upis zgrada u katastar i gruntovnicu, a ako treba formirati novu građ. česticu, da izradi i parcelacijski elaborat.

 

čini se komplicirano, ali korak po korak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bickoi je napisao:

Kako legalizirati kuću koja je bespravno izgrađena 1970god.i nije upisana u gruntovnici te kako legalizirati garažu na istom zemljištu izgrađena 2000 god.Napominjem da me je susjed prijavio i da sam platio kaznu za bespravno izgrađenu garažu.a bojim se da će me susjed i dalje prijavljivati i za kuću i garažu koju insistira da se ukloni!Što napraviti.Molim odgovor! HVALA

Bickoi, mogu li znati koliko si platio kaznu za bespravno izgrađenu garažu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija