Jump to content

kolika bi trebala biti otpremnina?


josip_

Preporučene objave

moj tata radi u jednoj firmi kojoj je vecinski vlasnik drzava! tu radi vec 30 god i prije pola godine je imao dva infrakta i od tada je na bolovanju! sda ga firma hoce poslati u mirovinu ali on to jos ne zeli! njegova prosjecna placa je cca 4000 kn! sada me zanima kada bi on iao u mirovinu koliku bi otpremninu trebao dobiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

josip_ je napisao:

moj tata radi u jednoj firmi kojoj je vecinski vlasnik drzava! tu radi vec 30 god i prije pola godine je imao dva infrakta i od tada je na bolovanju! sda ga firma hoce poslati u mirovinu ali on to jos ne zeli! njegova prosjecna placa je cca 4000 kn! sada me zanima kada bi on iao u mirovinu koliku bi otpremninu trebao dobiti?

 

Potrebno je pojasniti zbog čega mu poslodavac želi otkazati ( tehnološki višak ili osobno uvjetovan otkaz zbog profesionalne nesposobnosti za rad ). Ako je tehnološki višak, a kolektivnim ugovorom ( ako je sklopljen ) ili Pravilnikom o radu nije drugačije određeno, ima pravo na otpremninu u visini trećine prosječne plaće isplaćene u zadnja tri mjeseca prije prestanka ugovora o radu za svaku navršenu godinu rada kod tog poslodavca, ne više od 6 prosječnih plaća. Ako je osobno uvjetovani otkaz zbog profesionalne nesposobnosti za rad, a kolektivnim ugovorom ( ako je sklopljen ) ili Pravilnikom o radu nije drugačije određeno, ima pravo na istu otpremninu kao kod tehonološkog viška, osim u slučaju ako nakon povratka s bolovanja ne nastavi raditi ( poslodavac mu odmah otkaže ugovor o radu zbog osobno uvjetovanih razloga ), kad ima pravo na dvostruki iznos otpremnine koji bi mu inače pripadao. Ako mu je određena opća nesposobnost za rad, tad nema otkazivanja nego radni odnos prestaje dostavom rješenja o takvoj nesposobnosti, u kojem slučaju, ako je takvo što određeno Kolektivnim ugovorom ili Pravilnikom o radu, ima pravo na otpreminu u iznosu određenom jednim od tih akata. Dakle, kalkulator, olovu, papir, isplatne liste plaće i računajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija