Jump to content

dali vrijedi fizicka podjela ako taj dogovor nisu potpisali svi suvlasnici


viktor22

Preporučene objave

Kao druga generacija nalazim se u maratonskom sudskom postupku razvrgavanja suvlasnickih odnosa tj . fizickoj diobi imanja i pokusavam da dobijem ono sto mi zakonski pripada.Dioba tog imanja je pocela negdje 1970 god godina i bila zamrznuta ( spremljena citavog predmeta u arhivu kao rijesenog, citaj, sudac je bio prijateljski raspolozen jednom od potpisnika ) i skoro 35 god. sve dok ja nisam zatrazio da se nastavi, prikazavsi da do rijesenja te diobe stvarno nije ni doslo 1972 god.i da nepotpisani spis kojim danas masu ostali suvlasnici nije prihvacen ni potpisan od strane tri suvlasnika .Taj spis ima potpis samo od dvoje od petorice suvlasnika i na njemu je jasno napisano da vrijedi tek ukoliko ga potpisu svi suvlasnici imanja.Uza sve ovo moj rodjak tvrdi da je on vlasnik jednog fizickog djela imanja i da smo se mi “podjelili “ . On se poziva da je koriscenjem od 30 god. stekao pravo na dio imanja koji se tim spisom odredjuje.A to je to vise od ½ imanja a ne ¼ sto mu zakonski pripada . Gdje je tu logika ?

- pitanje 1 : dali je moj rodjak u pravu ?

Po meni taj nepotpisani spis pravno ne vrijedi i do fizicke podjele imanja nije ni doslo.

Da je ovo moje misljenje tocno dokazuje cinjenica da je “odmrznut “, citaj nastavljen, postupak diobe ali i to moj rodjak pobija i mene tuzi "za ometanje posjeda".

- pitanje 2 : dali je moje misljenje tocno i spis sa potpisom samo dva ( od petorice suvlasnika ) je pravno nevazeci ?

 

Kako je slucaj kompliciran spreman sam dati dodatne informacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za razvrgnuće suvlasništva potrebito je imati suglasnost svih suglasnika.

Osim toga, jedan od suvlasnika ako koristi dio zajedničke imovine, ako se poziva na dosjelost, mora tu imovinu koristiti "bona fidae", (u dobroj vjeri).

Dakle, ako se on poziva na dosjelost možete mu osporiti da je on to koristio ali uz obmanu prema Vama ili ostalima,.Ako imate svjedoke, tada od dosjelosti nema ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,

Molim vas mozete li mi detaljnije objasniti pojam "dosjelost" i tocno sta ste mislili sa "obmanom prema nama" i sta bi morao potvrditi taj svjedok ? To mi nije sasvim jasno .

 

Naime u nasem slucaju su dvoje od pet suvlasnika od 1970 godina povremeno koristili dio objekta i zemljiste

koji su sebi dodjelili tim spisom i na njemu su gradili, dogradjivali i rusili po svojoj volji.

Ostali tri suvlasnika nisu potpisali taj spis jer u njemu nije bila izrazena njihova volja.Postojao je njihov "realan " prijedlog ali se ova dvojica jednostavno nisu obazirala na njega i u taj spis iskljucivo naveli sta je njima odgovaralo, potpisali ga i objavili " mi smo se podjelili".

Ova tri nepotpisana suvlasnika nikada nisu dolazila na imanje niti su ga koristila na bilo koji nacin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija