Jump to content

porez na promet nekretnina - zalba


katrina23

Preporučene objave

postovani,

imam sljedeci problem:

 

otac i stric naslijedili su po 1/2 kuce od pokojnog brata. kuca je u rusevnom stanju, prizemnica s nesto dvorista. stric ne zeli prodati kucu, a nije u mogucnosti da je otkupi. podjela kuce na dva stambena dijela nije fizicki izvediva.

dobili smo porezno rjesenje o placanju poreza na promet nekretnina. ima li nacina da se podnese zalba na procijenjenu vrijednost nekretnine, ili ta mogucnost u zakonu ne postoji? tko odredjuje trzisnu vrijednost nekretnine (u poreznom rjesenju navedeno je samo "kuca", a vrijednost useljive i neuseljive kuce nije ista...)?

 

zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na kraju rješenja poše i pravni lijek

žalbu poslati Ministarstvu financija ...

mislim da je rok 15 dana od primitka rješenja.

 

pošto se radi o kući ,porezni viještak je trebao izaći na teren i u vašoj nazočnosti izvršiti pregled i procijenu nekretnine.

informacije na

 

www.porezna-uprava.hr

 

propisi-porezi i drugi propisi-porezi-porez na nekretnine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moji su predhodnici napisali o žalbi i procjeni vrijednosti nekretnine.

Svakako zatražite na uvid procjenu nekretnine, i porazgovarajte sa referentom.

 

Imam poprilično vlastito iskustvo sa nekretninama. Procijene vrijednosti nekretnina koje radi porezna uprava poprilično su realne. Ćešće će biti manje od realnih nego veće.

Čak i ruševna kuća može imati razmjerno veliku vrijednost pripadajućeg gradilišta,postojećih komunalnih priključaka i doprinosa koji se priznaju u slučaju gradnje novog,zamjenskog objekta.

Stoga je pametno raspitati se o realnoj vrijednosti prije žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija