Jump to content

prvostupanjska komisija


sister

Preporučene objave

Mama mi je bila dragovoljac domovinskog rata. Dobila je prekrasnu spomenicu od bivšeg predsjednika i ništa drugo. Nije uspjela što zbog loše financijske situacije što zbog ljudskog faktora ostvariti pravo niti na jednokratnu pomoć od Kosorke. Od rata je lošeg zdravstvenog (fizičkog i psihičkog) stanja i unazad 15 godina hodočasti po liječničkim ordinacijama.

 

Prošli je tjedan dobila poziv za prvostupanjsku komisiju zbog ostvarivanja prava branitelja domovinskog rata pa me zanima što je tamo čeka i možemo li očekivati ikakav rasplet situacije?

 

U pozivu nije napisano da trebaju neki dokumenti ili nalazi. Treba li što ponijeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sister malo si dala informacija i Oliver Mlakar je dobio spomenicu 1995. godine ali nema status DRAGOVOLJCA. Ako ti majku zovu na prvostupanjsku komisiju PLP (prvostupanjsko liječničko povjerenstvo) zanači podnijela je zahtjev do kraja 2005. godine za status HRVI-a a tada je morala podstrijeti i liječničku dokumentaciju do tada. A sada treba ponijeti liječničku dokumentaciju koju PLP ne posjeduje. Na prvostupanjskoj komisiji mora dobiti najmanje 20% invaliditeta učestvovanjem u Domovinskom ratu PTSP, povišen šećer, psorijazu itd. Ako dobije 20% invaliditeta ide na Drugostupanjsku komisiju na reviziju gdje joj mogu povisiti ili čak smanjiti tih 20% invaliditeta. Potvrdi dali je tako da ne pišem dalje bez veze ako nisam u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To znači da se odazove na poziv u ovisno od mjesta stanovanja obično u popodnevnim satima.Pričeka na red uđe u prostoriju odgovori na par jednostavnih pitanja.Liječnik gleda med.dokumentaciju zaokružuje nešto što ćete vi dobiti kao prilog prvostupanjskog rješenja od ureda državne uprave u svom mjestu tamo gdje ste predali dokumentaciju.Ako ima novih papira potrebno je kopirati i dati komisiji na prvostupanjskoj.Ito je sve,manje više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

sister je napisao:

Mama je bila na prvostupanjskoj. Bili su izuzetno neugodni te joj nakon cijele seanse podcjenjivanja rekli da nije prošla i da će se njen slučaj rješavati u Zg. Što to pobogu znači? :-?

 

Da nije prošla može značiti da će dobiti manje od 20 % a to bi značilo da neće imati status hrvi-a.

 

Ovo da će se njen slućaj rješavati u Zg-u to bi značilo da predmet ide na 2.st.liječničko povjerenstvo koje može potvrditi ili ne potvrditi ovo što su rekli vašoj mami na prvostupanjskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvi put ćujem da se nalazi mogu nositi kada se izlazi na prvostupanjsku komisiju.do izlaska na komisiju nalaze sam nosio za nadopunu mog spisa u ured za obranu.prvi put sam ponio jedan nalaz i komisija mi rekla da ubuduće nalaze ne nosim sa sobom jer ne uzimaju u obzir već samo one koji su dostavljeni u spis netom prije poziva na plp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

prvi put ćujem da se nalazi mogu nositi kada se izlazi na prvostupanjsku komisiju.do izlaska na komisiju nalaze sam nosio za nadopunu mog spisa u ured za obranu.prvi put sam ponio jedan nalaz i komisija mi rekla da ubuduće nalaze ne nosim sa sobom jer ne uzimaju u obzir već samo one koji su dostavljeni u spis netom prije poziva na plp.

Ja sam tri puta izlazio na prvostupanjsku i uvjek sam im u dubravi priložio novi nalaz ako sam imao koji novi i uvjek su mi uzeli,a što se tiče nadopune obično ko zna prilaže nove nalaze koje ima u razdoblju od trenutka izlaska na prvostupanjsku komisiju pa do trenutka dolaska riješenja sa prvostupanjske i onog žalbenog roka od 15 dana kada nalazi idu na drugostupanjsku komisiju.Kod gospođe mi nije jasno kaj joj imaju rješavat na druugostupanjskoj ako su je odbili po meni joj jedino ostaje žalba na odluku prvostupanjske komisije kad dobije rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

prvi put ćujem da se nalazi mogu nositi kada se izlazi na prvostupanjsku komisiju.do izlaska na komisiju nalaze sam nosio za nadopunu mog spisa u ured za obranu.prvi put sam ponio jedan nalaz i komisija mi rekla da ubuduće nalaze ne nosim sa sobom jer ne uzimaju u obzir već samo one koji su dostavljeni u spis netom prije poziva na plp.

Sve nalaze koje dobijes poslije nadopune spisa a nisi ih tad posjedovao,npr.najnoviji nalaz sa kontrole kod psihijatra.

Na plp su ti duzni zaprimiti svaki nalaz novijeg datuma (za nadopunu spisa) stim da ti u drzavnoj upravi ovjere preslik istog.

Isto vrijedi i ukoliko se odlucis na zalbu takodjer (ovjerene preslike) mozebitne nove nalaze prilazes uz zalbu. :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija