Jump to content

Što ako???


legalishpp

Preporučene objave

Presuda se objavljuje po završetku glavne rasprave (u pravilu isti dan).

 

Presuda se mora izraditi i otpremiti u roku 30 dana, a iznimno u roku 60 dana.

 

Nepoštivanje gornjeg roka je apsolutno bitna povreda i razlog za ukidanje presude.

 

 

Kada se izjavi žalba, županijski sud kao drugostupanjski sud nije vezan rokovima. Međutim ako se radi o pritvorskom predmetu (okrivljeni u pritovoru), sud je dužan postupati hitno, ali ovisi o tome o kojoj vrsti rješenja je riječ.

 

Dakle za žalbu na presudu županijski sud nije vezan rokovima, a za žalbu na rješenja rokovi ovise o tome o kojem rješenju je riječ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ma evo samo da napišem za sve koje zanima,bio sam kod odvjetnika koji mi je rekao da sud može sve,apsolutno sve i tu nema pomoći...Naime nepoštivanje rokova za objavu presude kao i za dostavu presude su u našem sudstvu svakodnevna stvar i samo po sebi nisu dovoljan argument za rušenje presude.Meni je eto proteklo više od dva mjeseca od okončanja glavne rasprave i sud nije presudu još niti objavio a kamoli dostavio, dakle radi se o probijanju zakonskog roka.Na moje pitanje odvjetnik koji mi vodi slučaj je rekao da se eventualno u žalbi može govoriti o relativnoj povredi no nepoštivanje zakonskog roka nije dovoljan argument za pobijanje prvostupanjske presude.

Pozdrav i pišite ako imate sličnih iskustava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija