Jump to content

Vlasništvo nad nekretninom


ALENFRAN

Preporučene objave

Molim za savjet kako da dođem u vlasništvo nad nekretninom(garsonijera)u kojoj živim sa obitelji 12god. i da li je to moguće.Napominjem da nema vlasničkog lista a nije ni upisana u zemljišne knjige jer je bivši vlasnik nikada nije uknjižio a preminuo je prije 15 god.Bivši vlasnik je inače bez nasljednika i rodbine pa lijepo molim za savjet što da poduzmem može li dosjelost ili neka tužba??P.S.To mi je jedini krov nad glavom.UNAPRIJED HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

ALENFRAN je napisao:

Molim za savjet kako da dođem u vlasništvo nad nekretninom(garsonijera)u kojoj živim sa obitelji 12god. i da li je to moguće.Napominjem da nema vlasničkog lista a nije ni upisana u zemljišne knjige jer je bivši vlasnik nikada nije uknjižio a preminuo je prije 15 god.Bivši vlasnik je inače bez nasljednika i rodbine pa lijepo molim za savjet što da poduzmem može li dosjelost ili neka tužba??P.S.To mi je jedini krov nad glavom.UNAPRIJED HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je najpametnije učiniti ovisi o svim činjenicama, a niste ih naveli.

 

Kako ste ušli u posjed stana? (kupnjom od tog vlasnika ili bespravnim useljenjem)

 

Vodite li se kao korisnik stana , tj, uplatnice glase na Vas ili bivšeg vlasnika? Što piše u katastru?

 

Zašto nema vlasničkog lista? (bespravno sagrađen objekat, bivša socijalistička gradnja koja nije uknjižena, prastara zgrada bez poznatog vlasnika, itd..)

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e hvala bogu da mi se netko javio.Taj stan je kupio od moje bake brat(umro 94 a ja uselio 95)i nije se uknjižio tj.nije nikome nista platio osim bivsem vlasniku(KOJI JE ARAPIN I ON JE MRTAV)E sad u katastru nema vlasnika imam popis svih vlasnika od nebodera jedno 60stanova samo moga nema.Neboder je sagrađen 71 od bivšeg GORTANA.Pokojnici nemaju nasljednika svi mrtvi ili nepoznati.Moja baka mi je dala ključ od tog stana znaci nisam ga ukrao ni otuđio i sad što mi je raditi.Baka isto umrla.Iza pokojnog njenog brata je održana ostavinska rasprava i piše da se pokojnik ne vodi kao vlasnik tj.nema ga.Da li mogu ja postati vlasnik tu sam sa obitelji od 95(to je mala garsonjera od 21m')tj.što da poduzmem?Može dosjelost ili služnost da uzmem odvjetnika??Susjedi mogu svjedočiti u moju korist jer mi je to jedini prostor za život i imam maloljetnu djecu HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ALENFRAN je napisao:

e hvala bogu da mi se netko javio.Taj stan je kupio od moje bake brat(umro 94 a ja uselio 95)i nije se uknjižio tj.nije nikome nista platio osim bivsem vlasniku(KOJI JE ARAPIN I ON JE MRTAV)E sad u katastru nema vlasnika imam popis svih vlasnika od nebodera jedno 60stanova samo moga nema.Neboder je sagrađen 71 od bivšeg GORTANA.Pokojnici nemaju nasljednika svi mrtvi ili nepoznati.Moja baka mi je dala ključ od tog stana znaci nisam ga ukrao ni otuđio i sad što mi je raditi.Baka isto umrla.Iza pokojnog njenog brata je održana ostavinska rasprava i piše da se pokojnik ne vodi kao vlasnik tj.nema ga.Da li mogu ja postati vlasnik tu sam sa obitelji od 95(to je mala garsonjera od 21m')tj.što da poduzmem?Može dosjelost ili služnost da uzmem odvjetnika??Susjedi mogu svjedočiti u moju korist jer mi je to jedini prostor za život i imam maloljetnu djecu HVALA!

 

 

Ne mozete dosjeloscu steci vlasnistvo na ovaj nacin.

U pravilu bi trebalo utvrditi da je brat postao vlasnikom navedene nekretnine te onda u ostavinskoj raspravi razrijesiti slucaj.

Drugi metod je nemoguc.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija