Jump to content

savijet za rvi


predragmarevic

Preporučene objave

Zovem se predrag marević piso sam ti več i prije pa te molim za savijet.D A TI UKRATKO KAŽEM O ČEMU SE RADI BRANITELJ SAM OD 1991 DO 1994 BIJO AM PO SVIM RATIŠTIMA OD VUKOVARA DO BOSNE ALI TO NIJE VAŽNO 8. 1. 2008g puko sam di sam završijo u bolnici pshijatriji di su mi dijognozu rekli da bolujem od ptsp i da se moram liječiti dalje tako je i bilo dobijo sam šifru f43.1 f 62.0 f32 pijem tablete motorka mi je nula i ovo što ti sad pišem jedva bijo sam u vukovaru na procijeni radne sposobnosti nakon 6 mijseci doktor mi je reko da mi može dat samo dalje liječenje i još nisam ništa dobijo bijo sam 18.12. 2008 na povjerenstvu sam bijo 5. 1. 2009 di me oče da skine sa bolovanja inače sam tesar .probo sam da nepijem tablete i opet sam završijo u bolnici. Piso sam u ministarstvo obitelj branitelja i međugeneracijske solidarnosti 3 puta sam molijo da mi pomognu kako da riješim svoja prava i tri puta mi pišu jedno te isto (NN 174/04, 92/05, 02/07, 107/07). KAŽE TAKOĐER HRVATSKI BRANITELJ IMA PRAVO PODNJETI ZAHTIJEVZA OCIJENU RADNE NESPOSOBNOSTI NADLEŽNOM HRVATSKOM ZAVODU ZA MIROVINSKOOSIGURANJE BEZ UTVRĐENOG STATUSA HRVATSKOG RATNOG VOJNOG INVALIDA IZ DOMOVINSKOG RATA, KOJI MOŽE UTVRDITI PROFESIJALNU ILI OPČU NESPOSOBNOST ZA RAD NASTALU KAO POSLJEDICA SUDJELOVANA U DOMOVINSKOM RATU. TO MI JE NAPISO KRUNOSLAV MESARIĆ,DIPL,IUR.a kad sam bijo u vukovaru na procijeni radne sposobnosti pito me jel sam predavo papire za rvi reko sam mu da nisam da sam se razbolijo 8. 1. 2008 a ne 2005 pa jel sam ja kriv što sam sad bolestan a ne prije kao nekireko mi je daneču ovako ništa postič i da mi može dat samo dalje liječenje ja sam mu reko doktore ja nemogu radit da mogu rađe bih radio nego svama sad bijo tu onda mi je reko da pišem u ministarsvo branitelja da mi daju rvi i piso sam opet njima i opet isti odgovor da sam im i ratni put i svu dokumentaciju i nšta zat tebe molim jel mi ikako moš dat savije šta da radim jel mi je sve više dojadilo ovo gledat a dijeca me gledaju kao da sam pobijgo iz ludnice hvala unaprijed…….

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stari moj vidim da ti nije lako.Nemoj nasjedat na provokacije ni vještaka ni doktora pošto si na bolovanju nedaj se skidat sa njega sve dok te konačno ne pošalju u mirovinu.Nakon 6 mjeseci tvoj doktor opće prakse dužan je da te ponovo pošalje na vještaćenje u mirovinsko.Nastavi dalje lijećenje idi redovito na kontrole i kad dođe vrijeme ponovno na komisiju u mirovinsko.To što te veslaju da pišeš ministarstvu branitelja nema nikakve veze niti ti to smiju govorit niti ti ne nasjedaj na takve priće.Kao što rekoh samo dalje kontrole i lijećenje i sve će doć na svoje samo budi strpljiv i neslušaj svakoga.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pijem tablete motorka mi je nula

 

Pa ako je motorka nula kupi novi lanac pa če bolje rezat :palac: (navodiš da si tesar)

 

 

Šalamala-sad ozbiljno!

 

Znači vještak u područnom mirovinskom uredu odredio vam je daljne lječenje te sljedom toga nikako prekidati bolovanje niti se vračati na posao pod br 1.

Pod br.2. Nemojte više pisati u MOBMS jer vam oni nemogu "dati"status HRVI jer oni nisu lječnici i nemogu odlučivati tko je invalid ili ne več to čini za to predviđena komisija .

S obzirom da ste zakasnili sa zahtjevom za ostvarivanje statusa HRVI(mada nije i nemoguče još uvijek ostvariri isti)predlažem vam da se fokusirate na trenutno postoječe stanje i situaciju tj. ostvarivanje mirovine prema ZOPHB bez statusa HRVI.

 

Dakle daljne lječenje kod psihijatra,napraviti psihološko testiranje kod psihologa i ponovo pred komisiju.... ;-)

 

P.S.Izgleda da smo Klek i ja u isto vrijeme pisali post ali je njegov prije objavljen ebiga...nemogu ga više obrisat ali dobro barem se slažemo u 90% navoda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 01.01.2009. godine na snazi je novi Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju (NN 150/08). Također postoji i naputak o provedbi tog zakona.

 

Po tom novom naputku tvoj izabrani doktor u mjesecu siječnju 2009. godine dužan te je uputiti nadležnom tijelu vještačenja Mirovinskog osiguranja radi ocjene zdravstvenog stanja jer si na bolovanju neprekidno 6 mjeseci zbog iste bolesti.

 

U roku od 30 dana od zaprimanja nadležno tijelo vještačenja Mirovinskog osiguranja u nalazu, mišljenju i ocjeni utvrđuje samo da invalidnost kod osiguranika ne postoji, ili da je kod osiguranika nastupila opća odnosno profesionalna nesposobnost za rad.

 

Ne može u svojoj ocjeni navesti da kod osiguranika postoji potreba daljnjeg liječenja

 

Žao mi je što ti nisam pomogao, ali nadam se da sam ti pomogao da saznaš što te čeka.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma doktor pshijatar je napiso da zamene nema boljitka atako i pshijolog i još je naveo da može biti gore i naveo mi je da moram ići u klub 91 i idem ali meni je još gore tamo dobiješ nakon 6 mijeseci 1godinu i tako dalje papir da se liječiš od ptsp kad sam na komisiji bijo i pokazo taj papir kaže to meni netreba a jadranka kosor izjavila da podržava udruge od ptsp koje se liječe pa zašto onda taj papir neide u prihod kad se liječim po nalogu pshijatra i pshiologa .doktor opče prakse je isto obradu papira napravila dobro di je navela da za mene nema pomoči nego samo pogoršenje može biti .i sad me sa povijerenstva oče da me skinu . bijo sam jučer na povijerenstvu di me opet pita jesam li dobijo papir iz vukovara ja joj govorim da nisam ona kaže da za mene nema liječenja i moro sam povisit glas jel mi je pun kofer više njih i reko sam da mi da napismeno da me ona skida sa bolovanja di je rekla nemože ona meni dat napismeno pa zašto me skidaš kad mi je rečeno da se moram i dalje liječit i onda je produžila do 2.3. 2009.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predragmarevic je napisao:

ma doktor pshijatar je napiso da zamene nema boljitka atako i pshijolog i još je naveo da može biti gore i naveo mi je da moram ići u klub 91 i idem ali meni je još gore tamo dobiješ nakon 6 mijeseci 1godinu i tako dalje papir da se liječiš od ptsp kad sam na komisiji bijo i pokazo taj papir kaže to meni netreba a jadranka kosor izjavila da podržava udruge od ptsp koje se liječe pa zašto onda taj papir neide u prihod kad se liječim po nalogu pshijatra i pshiologa .doktor opče prakse je isto obradu papira napravila dobro di je navela da za mene nema pomoči nego samo pogoršenje može biti .i sad me sa povijerenstva oče da me skinu . bijo sam jučer na povijerenstvu di me opet pita jesam li dobijo papir iz vukovara ja joj govorim da nisam ona kaže da za mene nema liječenja i moro sam povisit glas jel mi je pun kofer više njih i reko sam da mi da napismeno da me ona skida sa bolovanja di je rekla nemože ona meni dat napismeno pa zašto me skidaš kad mi je rečeno da se moram i dalje liječit i onda je produžila do 2.3. 2009.

Samo ti nastavi dalje sa kontrolama i sve će bit uredu ovaj novi zakon zdravstvene reforme primjenjuje se od 1.1. ove godine i vrijedi za sve isto tako i za nas koji smo već dugi niz godina istina je da neki liječnici o.p šalju na komisije ali samo zbog toga što ni njima samima nije jasan novi zakon vidim u nekim temama je bilo priće i da se bolovanje smanjuje svima koji su više od tri godine na 50%.To ne stoji jer kao što sam naveo zakon vrijedi od 1.1. i za sve se primjenjuje isto dakle od tog datuma bez obzira jeste li od prije na bolovanju ili ste tek od sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....sve kategorije (osim B)budete izgubili,tj.uzet će Vam,a što se tiče statusa HRVI možete pokrenuti zahtjev nakon 2 godine od rješenja 2.st.komisije....

...ja da sam na vašem mjestu pokrenuo bi postupak umirovljenja,jer i bez HRVI se može u braniteljsku mirovinu,te samo liječenje ,liječenje ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

....sve kategorije (osim B)budete izgubili,tj.uzet će Vam,a što se tiče statusa HRVI možete pokrenuti zahtjev nakon 2 godine od rješenja 2.st.komisije....

...ja da sam na vašem mjestu pokrenuo bi postupak umirovljenja,jer i bez HRVI se može u braniteljsku mirovinu,te samo liječenje ,liječenje ....

 

 

molim vas uputite me kako pokrenuti postupak umirovljenja (braniteljska mirovina) bez statusa HRVI, da li trebam biti na bolovanju, pa me kasnije liječnik upućuje na komisiju ili kako? Imam 31 god. radnog staža bez benificija i 52 god. starosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

blaz1957 je napisao:

zkova je napisao:

....sve kategorije (osim B)budete izgubili,tj.uzet će Vam,a što se tiče statusa HRVI možete pokrenuti zahtjev nakon 2 godine od rješenja 2.st.komisije....

...ja da sam na vašem mjestu pokrenuo bi postupak umirovljenja,jer i bez HRVI se može u braniteljsku mirovinu,te samo liječenje ,liječenje ....

 

 

molim vas uputite me kako pokrenuti postupak umirovljenja (braniteljska mirovina) bez statusa HRVI, da li trebam biti na bolovanju, pa me kasnije liječnik upućuje na komisiju ili kako? Imam 31 god. radnog staža bez benificija i 52 god. starosti

 

Najbolje Vam se posavjetovati s Vašim lijećnikom OP.

 

Malo pelistajte topiće na ovom forumu pa ćete naći odgovor na svoje pitanje ima barem 5 tema na isto pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

blaz 1957...

 

 

...tako je ,trebali bi ići na bolovanje,liječiti se,te sa dr.OP se dogovorit kada poslati zahtjev u HZMO za umirovljenje,tj.vještačenje ,kod područnog vještaka trebali bi dobit prof.ili opću nesposobnost za rad sa čim većim vojnim djelom ,a u čemu odlučuje revizija u ZG....nemožete se liječit od PTSP-a i biti prof vozač...........dalje čete vidjet sve će se posložit,sretno....... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da ima puno iskusnih na forumu što se tiće mirovine i hrvi,pa bih ja isto tako htjeo savjet.

Liječim se od ptsp od 2 mjeseca 2008 godine,mada sam se i ranije razbolio ali jednostavno me bilo sramota ići kod psihijatra jer odmah te smatraju luđakom.

Idem redovito na kontrole imam jednu dnevnu bolnicu sad ću i u drugu naručen sam za 4 mjesec.Na komisiji za mirovinu sam bio u 12mjesecu 2008,I vještak mi je rekao da nastavim liječenje da se kratko liječim,zatim mi je rekao zašto nepodnesem zahtjev za hrvi na što sam ja odgovorio da je rok istekao 2005g,a on mi je rekao da nema veze da ipak podnesem i da ću dobiti odbijenicu pa da se žalim,pa da ću dobiti odbijenicu na žalbu e onda da dam na ustavni sud i kaže da ću dobiti hrvi kaže da traje ali se isplati.Ja sa zahtjev podneo danas ,a i dalje skupljam papire i opet na invalidsku komisiju.

Eto sad bih molio znalce da malo prokomentiraju ovaj moj slučaj i da mi daju poneki savjet.

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znova108 je napisao:

zatim mi je rekao zašto nepodnesem zahtjev za hrvi na što sam ja odgovorio da je rok istekao 2005g,a on mi je rekao da nema veze da ipak podnesem i da ću dobiti odbijenicu pa da se žalim,pa da ću dobiti odbijenicu na žalbu e onda da dam na ustavni sud i kaže da ću dobiti hrvi kaže da traje ali se isplati.Ja sa zahtjev podneo danas ,a i dalje skupljam papire i opet na invalidsku komisiju.

Eto sad bih molio znalce da malo prokomentiraju ovaj moj slučaj i da mi daju poneki savjet.

unaprijed zahvaljujem

 

Dobro Vas je uputio vještak. Isti postupak je dug ( oko 2 godine po mojim saznanjima, možda i dulje ) ali tko zna kakav će ishod biti ako se podnese tužba, ako izgubite plaćate sudske troškove. Sve je moguće. Ako ne probate nećete nikada ni znati. Nisam još čuo za neki slućaj kako je prošla tužba, pa ako ima netko da javi neka napiše kako je prošla tužba da se drugi mogu orjentirati.

 

A što se orijentacije vremenske tiće osobno sam podnio zahtjev za priznavanjem statusa hrvi-a 21.12.2005 ( zadnji vagon zadnjeg vlaka po zakonu - s time da se od ptsp-a liječim od 2000 godine ), da bi tek 2008 u 10 mj. dobio priznat status hrvi od 2. st. komisije privremeno 30 %.

 

Znači orjentaciono vremenski; ako podnesete tužbu sutra i ako se riješi u vašu korist ( za otprilike 2 godine ), na to dodajte još 3 godine do dobivanja 2. st. rješenja i to Vam je ukupno oko 5 godina u najboljem slućaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Od 2005. liječim se od PTSP, idem redovno na kontrole, imao sam dva bolnička liječenja, te je u nalazima psihijatra navedeno da nisam radno sposoban, (imam 52 god. starosti i nešto više od 30 god. radnog staža).

Prije mjesec dana stupio sam na bolovanje zbog PTSP (F43,1), te sam danas 03.04. išao na prvo povjerenstvo u HZZO, očekivao sam da će mi produžiti bolovanje zbog spomenute šifre, no stekao sam dojam da mi žele prekinuti bolovanje, odnosno produžili su mi za samo tri dana te zatražili da donesem iz poduzeća opis mog radnog mjesta (radim kao vozač kamiona u dostavi). Iznenadilo me njihovo drsko i arogantno ponašanje. Nisam do sada čuo da je nekome prekinuto bolovanje PTSP, čime sam još više iznenađen njihovim postupkom. U utorak 07.04. idem ponovno i nosim opis radnog mjesta, pa me zanima da li netko ima slično iskustvo i šta mogu očekivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

blaz1957 je napisao:

U utorak 07.04. idem ponovno i nosim opis radnog mjesta, pa me zanima da li netko ima slično iskustvo i šta mogu očekivati.

 

Ukoliko imate profesionalne kategorije možete očekivati da Vas neće vratiti na isti posao, odnosno posao vozača.

 

Mogli bi Vas umiroviti ako zaključe da kod Vas postoji profesionalna nesposobnost za rad i ako Vaš poslodavac za Vas nema drugo lakše radno mjesto na kojemu bi mogli raditi sa preostalom radnom sposobnošću. Ili ako ustanove opću nesposobnost za rad isto će Vas umiroviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

blaz1957

kao prvo trebali ste predati zahtjev za RVI do kraja 2005.

i kao što ste naveli i dalje se lječiti,kao vozač teško sa tom šifrom da ćete moći raditi isto gotovo nemoguće, što se tiće bolovanja ako vas skinu sa istoga uvijek postoji ona mogučnost raditi par dana pa puknuti otići ležati na psihijatriju (bolovanje je otvoreno)sa liječnikom opče prakse odraditi obradu za invalidsku komisiju i čekati,naravno da je postupak dug ali...za vas koliko sam razumio nema druge mogučnosti, znači bitno je da nejdete raditi i da napravite obradu za IK-u

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bio sam na komisiji, produžili su mi bolovanje do 22.05.09., usmeno me uputili da reguliram profesionalne kategorije kod doktora medicine rada, koji mi je rekao da to malo pričeka, tj. da na slijedećoj komisiji kažem da je u postupku, te da rješavam 100 % plaćeno bolovanje. Da li znate koji liječnik mi treba dati prijedlog za 100% bolovanje, psihijatar ili opće prakse? Čini mi se da moja liječnica ne zna točno, tj. ona kaže da me upućuje psihijatar, a kolege mi kažu doktor opće prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija