Jump to content

hzmo internet


planina

Preporučene objave

pozdrav...imam jedno pitanje..bio sam u hzmo danas i tražio korisničko ime i lozinku da mogu svoj predmet u mirovinskom pratiti putem neta,pa maloprije sam ukucavao šifre na korisničkoj stranici i sistem me još uvijek ne prepoznaje..koliko se mora dugo čekati da to profunkcijonira,tamo sam pročitao opet da to koristi samo onima koji su u postupku,a tko ima pravomočno riješenje o mirovini da mu neče ništa pokazivati..pa doduše ja imam pravomočno riješenje o mirovini,ali idem iduči tjedan kod vještaka,jer sam tražio promjenu uzroka invalidnosti,a i ovi u mirovinskom mi nebi dali šifre bez veze,vidjeli bi mogu li ja to koristiti ili ne...?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što to znači i za otprilike koliko bi bilo riješeno , mislim za koliko vremenski da se nadam rješenju ?

 

Ako je bila obnova postupka uslijed pogoršanja ide relativno brzo i ima prioritet naspram "novih" slučajeva.Misim da bi to moglo biti odrađeno u roku mjesec dana,znači povrat spisa u vaš područni ured i tome dodajte još oko desetak dana prijepis rješenja i to je to :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Piše mi na korisničkim stranicama :

; " Središnja služba - Primopredaja spisa u rad ".

...

Pored tog podatka u evidenciji na HZMO stranicama treba pisati i datum. Od tog datuma je referent u Središnjoj službi zadužio predmet tj. trebao ga je početi raditi. S obzirom da Središnja služba rješava - postupa u drugom stupnju (osim u slučajevima po ZOMO-u kada je prvi stupanj...) to je tek početak kraja. Ako ste se žalili na mišljenje i nalaz ovlaštenog vještaka (prvostupanjsko rješenje...) tada predmet mora ići višem ovlaštenom vještaku i tada do rješenja po žalbi zna potrajati jako dugo ( u nekim slučajevima i preko šest mjeseci...). Tako da ne dijelim optimizam: bude to za mjesec dana, čekanje će biti znatno dulje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Piše mi na korisničkim stranicama :

; " Središnja služba - Primopredaja spisa u rad ".

 

 

 

Kompa ,da li ste bili kod područnog vještaka na pregledu temeljem pogoršanja bolesti i kad te da li je predmet poslan na reviziju?

Jer koliko sam ja shvatio da ste bili, te da je data ocjena vještaka upučena na reviziju kod T....(gdje apsolutno ima prioritet ukoliko je več osoba vještačena u tom tjelu) pa sam slijedom toga iznio i svoje mišljenje ili ako nisam dobro razumio vi čekate odgovor na žalbu???

 

Pod prioritetom sa mislio kod T.... jer se uvidom u dosadašnju praksu pokazalo da predmeti branitelja koji su u "novije" vrjeme podnjeli zahtjev za mirovinu tamo najdulje zadržavaju-jer naravno tu se i daje blagoslov :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na stranicama HZMO piše : od 26.01.09. Središnja služba - Primopredaja spisa u rad ".

 

Zato pitam jer već čekam 8 mjeseci i ništa, a šta je još gore kada sam dobio 2.st. rješenje o rvi-u i to sam poslao u područnu službu ( u 10 mj. ) kako bi mi uzeli u obzir umjesto 1,5 - 1,85 koeficijent, ali oni su i to moje traženje prosljedili središnjoj službi ( tako su mi rekli da su im to moje traženje vezano za veći izračun mirovine po koeficijentu 1,85 samo prosljedili ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Na stranicama HZMO piše : od 26.01.09. Središnja služba - Primopredaja spisa u rad ".

 

OK, referent je predmet zaprimio tog datuma.

 

Zato pitam jer već čekam 8 mjeseci i ništa,...

Što čekate? Rješenje po žalbi!? Ako čekate rješenje po žalbi i ako ste u žalbi tražili promjenu mišljenja, nalaza i ocjene ovlaštenog vještaka tada je tih osam mjeseci previše čak i za HZMO-o, te bih ja na vašem mjestu napisao zahtjev kojim opetovano tražim da riješe žalbu i to u smislu čl. 26. ZUS-a. Ujedno bih tražio očitovanje sukladno čl. 296. ZUP-a.

 

a šta je još gore kada sam dobio 2.st. rješenje o rvi-u i to sam poslao u područnu službu ( u 10 mj. ) kako bi mi uzeli u obzir umjesto 1,5 - 1,85 koeficijent, ali oni su i to moje traženje prosljedili središnjoj službi ( tako su mi rekli da su im to moje traženje vezano za veći izračun mirovine po koeficijentu 1,85 samo prosljedili ).

To je normalno (iako je i malo linijom manjeg otpora - pređi brigo na drugoga), jer ako čekate rješenje po žalbi vi ste dostavom rješenja o HRVI zapravo tražili obnovu postupka, pa su ovi u PS zaključili da neće raditi obnovu dok ne bude gotovo po žalbi i prebacili sve na Središnju službu koja će najvjerojatnije jednim rješenje odlučiti o svemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru Duro. Je baš tako čekam odgovor na žalbu na rješenje HZMO povodom obnove postupka koja je obnova bila u 5 mj 2008. Žalio sam se u roku a područna služba je žalbu zaprimila 29.06.2008. da bi me izvjestili da su 01.07.2008. poslali cijeli predmet u Mihanovićevu.

 

Onda sam u 10 mj dostavio riješenje o hrvi-u, a cijelo vrijeme čekam.

 

Oprostite Duro a koji su ovo zakoni ( ne kužim skraćenice )i kome pišem ( područnoj službi ili u Mihanovićevu ) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

...

Oprostite Duro a koji su ovo zakoni ( ne kužim skraćenice ).

 

OK, nema potrebe za isprikama: ZUS - Zakon o upravnim sporovima ; ZUP - Zakon o općem upravnom postupku .

Pišete Središnjoj službi HZMO ( Zagreb, A. Mihanovića 3) s obveznom naznakom broja spisa ( broj spisa - broj pod kojim se vodi u Središnjoj službi) i ostalim osnovnim podacima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda sam u 10 mj dostavio riješenje o hrvi-u, a cijelo vrijeme čekam.

 

Vjerojatno vam nemogu izvršiti izračun po HRVI iz razloga što je vaš spis u Mihanovičevoj znači nije kod referenta u mirovinskom pa nema ni izračuna dok se isti ne vrati no bez obzira na ishod žalbe mirovina ide gore,a bilo bi uputno i odšetati do Mihanovičeve i tražiti referenta kod kojeg je spis pa se možete i osobno uvjeriti dali što nedostaje od dokumentacije jer dosta dugo čekate...pa uzeti broj tel.od istog....pa ga zvati svaki tjedan...da se vidi ima li napretka... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Plemeniti je napisao:

Onda sam u 10 mj dostavio riješenje o hrvi-u, a cijelo vrijeme čekam.

 

Vjerojatno vam nemogu izvršiti izračun po HRVI iz razloga što je vaš spis u Mihanovičevoj znači nije kod referenta u mirovinskom pa nema ni izračuna dok se isti ne vrati no bez obzira na ishod žalbe mirovina ide gore,a bilo bi uputno i odšetati do Mihanovičeve i tražiti referenta kod kojeg je spis pa se možete i osobno uvjeriti dali što nedostaje od dokumentacije jer dosta dugo čekate...pa uzeti broj tel.od istog....pa ga zvati svaki tjedan...da se vidi ima li napretka... ;-)

 

Pošto su ovi iz područne službe moju žalbu i cijeli predmet poslali u središnju službu ( tako su mi rekli ), pa su tako poslali i zahtjev sa 2. st. rješenjem o statusu hrvi-a a u kojem sam zahtjevu tražio novi izračun mirovine sa statusom hrvi ( sa koef. 1,85 ) kao i to da oni od mup-a zatraže veći vojni čin koji če opet staviti u izračun mirovine. Predpostavljam da će to sve odraditi središnja služba a koja po meni čeka od mup-a novo veče zvanje koje su zatražili a koje če prevesti u veći vojni čin. Mislim da se na to čeka, pa kada dobiju to od mup-a i odluče o žalbi dat će predmet na prijepis.

Jer ne vidim drugo objašnjenje zašto bi predmet bio u središnjoj službi u primopredaji u rad od 26.01.2009. god. dok se nekima kako je napisao ovaj kolega ( dudo-sk ) njegov spis riješio u roku od 7 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija