Jump to content

zabrana prilaska


napolitanka

Preporučene objave

ja imam sina 7.godina koji odlukom centra živi samnom.kad ode mami vrati se pretučen.obavješten je i centar i mup i imam lječničku dokumentaciju.ima tu i prijetnji otmicom maloga itd.centar tvrdi da oni nemogu donositi nikakve odluke o kontaktima ali sam ja napismeno tražio od njih intervenciju u kontaktima.ima li nade da joj se zabrani ili bar ograniči pristup djetetu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dundovimarin je napisao:

ja imam sina 7.godina koji odlukom centra živi samnom.kad ode mami vrati se pretučen.obavješten je i centar i mup i imam lječničku dokumentaciju.ima tu i prijetnji otmicom maloga itd.centar tvrdi da oni nemogu donositi nikakve odluke o kontaktima ali sam ja napismeno tražio od njih intervenciju u kontaktima.ima li nade da joj se zabrani ili bar ograniči pristup djetetu?

 

gledajte, naravno da centar nista ne moze ali ne zato sto nasa drzava djecu ne stiti nego upravo zato sto nasa drzava pokusava djecu a i roditelje sto kvalitetnije stiti. Zbog toga se zabrana viđanja ne moze izreci od strane centra koji je upravno tjelo, nego samo i iskljucivo od strane suda. Vi morate tuziti majku i traziti da joj se oduzme pravo viđajia djeteta. Pred sudom cete iznjeti sve dokaze pa ce sud odluciti jeste li u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zzz_zzz je napisao:

gledajte, naravno da centar nista ne moze ali ne zato sto nasa drzava djecu ne stiti nego upravo zato sto nasa drzava pokusava djecu a i roditelje sto kvalitetnije stiti. Zbog toga se zabrana viđanja ne moze izreci od strane centra koji je upravno tjelo, nego samo i iskljucivo od strane suda. Vi morate tuziti majku i traziti da joj se oduzme pravo viđajia djeteta. Pred sudom cete iznjeti sve dokaze pa ce sud odluciti jeste li u pravu.

 

Samo djelomično je točno ovo što iznosite (''naravno da centar nista ne moze'') i može se odnositi samo na izricanje mjere zabrane ''viđanja''.

 

Naime, CZSS ima jasno definiranu ulogu u obiteljskopravnoj zaštiti koji je dužan provoditi temeljem odredbi ObZ-a.

 

U ovakvim slučajavima gdje dijete zlostavlja i nanosi djetetu tjelesne ozljede jedan od roditelja,a i u svim slučajevima gdje se krši pravo djeteta,CZSS je dužan postupiti na način da zaštiti dijete,čak i u slučajevima kada dobije anonimnu prijavu o kršenje dječjih prava,a kamoli o tome da se djete fizički zlostavlja i nanose mu se ozljede...

 

Čl.108 ObZ-a jasno govori o tome:

 

Članak 108.

(1) Svatko je dužan obavijestiti centar za socijalnu skrb o kršenju djetetovih prava, a

posebice o svim oblicima tjelesnog ili duševnog nasilja, spolne zloporabe, zanemarivanja ili nehajnog postupanja, zlostavljanja ili izrabljivanja djeteta.

(2) Centar za socijalnu skrb dužan je odmah po primitku obavijesti iz stavka 1. ovoga

članka ispitati slučaj i poduzeti mjere za zaštitu djetetovih prava.

(3) Ako je centar za socijalnu skrb obavijest iz stavka 1. ovoga članka primio od drugog

tijela ili ustanove, dužan je o poduzetom izvijestiti to tijelo ili ustanovu.

(4) Sud pred kojim se vodi prekršajni ili kazneni postupak u vezi s povredom nekog

djetetovog prava dužan je o pokretanju postupka obavijestiti centar za socijalnu skrb i sud

koji je nadležan za izricanje mjera za zaštitu prava i dobrobiti djeteta.

(5) Pravomoćnu odluku donesenu u postupku iz stavka 4. ovoga članka sud će dostaviti

centru i sudu koji je nadležan za izricanje mjera za zaštitu prava i dobrobiti djeteta.

 

Mjere koje stoje na raspolaganju CZSS su jasno naznačene u čl.109. i čl.110.ObZ-a,a temeljem čl.114.st.3. može u određenim slučajevima navedenim u čl.114.st.2. pokrenuti pred sudom izvanparnični postupak za oduzimanje roditeljske skrbi roditelju koji grubo krši roditeljsku odgovornost, dužnosti i prava,a tu svakako spada tjelesno i duševno nasilje nad djetetom (čl.114.st.2.t.1.)

 

Dakle,prema iznesenom od strane upitopostavljača (dundovimarin) ,CZSS,odnosno njegovi tzv.stručni radnici, nisu poduzeli mjere za zaštitu djeteta iz okvira svojih ovlasti navedenih u ObZ-u, isti je postupio protuzakonito i suprotno od vaše tvrdnje da ''nasa drzava pokusava djecu a i roditelje sto kvalitetnije stiti.''

 

Bez obzira što je stranka možda od CZSS tražila izricanje mjere zabrane viđanja,CZSS je dobro upoznat koje su njegove obveze i ovlasti i iste je trebao izvršiti čim je saznao za kršenje prava djeteta i fizičko zlostavljanje.

 

Nažalost,problemi vezani za CZSS i njegovo djelovanje u provođenju obiteljskopravne zaštite su izuzetno veliki i o tome treba javno govoriti,a sve u svrhu podizanja sadašanje ne baš zavidne kvalitete iste,u što se možemo i na ovom forumu svakodnevno uvjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moja je situacija da je otac djeteta koliko sam mogla skuziti psihicki nestabilna osoba, uz to nasilan, prepun prijetnji smrti meni i djetetu, sklon nasilnim scenama bilo gdje, ne zeli raditi, niti placa za djete ni kune, vec punih godinu dana. bio je u zatvoru vec zbog nasilja prema meni, nije ga bilo briga sto je djete uz mene u tom trenutku. stvar je sto se on nikako ne smiruje i da se bojim ponekad izaci iz kuce radi njega, zato pitam da li imam uopce osnove za podizanje tuzbe zabrane prilaska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija