Jump to content

nitko me nije pitao za iskaz


kriva

Preporučene objave

Prije pola godine sam se kretala jednosmjernom cesti u koloni jer je turisticko mjesto sa dozvoljenim parkirnim sa lijeva i nedozvoljenim sa desna.

Osoba slovenskih registracija ispred mene je dugo stajala i pokusala se parkirati bocno pri cemu me lagano dodirnula po retrovizoru ali je zglobni pa se vratio.

Nisam imala razloga vrati policiju jer je guzva vec nastala sa trubljenjem..

 

Auto se nije uparkirao jer je nemoguce bilo i kolona je nastavljena.

 

Popodne mi je dosao policajac na vrata i rekao da sam skrivila prometnu nezgodu. : :smijeh:

 

Jucer sam dobila prekrsajni nalog da sam kriva po prekrsaju iz clanka 43 stavka 3 u svezi 294,te clanka 177 stavka 5 Zakona sigurnosti na cestama,kaznjena sa 3.000 kn. te zabrana sa tri mjeseca oduzimanja vozacke dozvole.

 

Prijedlog je stigao od policijske uprave.

Nitko me nije pitao od nadleznih sto se desilo!!!ni rasprava..nista..

Ocajna sam i ponizena.

:tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo pojasnite:

 

Jeli bilo oštećenja na vozilima?

 

Da li Vaše vozilo ima ikakvu ogrebotinu od te nepreće i kakvu?

 

Da li Vas je itko kontaktirao radi te nezgode ili da li je bar pokušao?

 

Jeli bilo ozljeđenih osoba?

 

Ponovite članke jer čl. 177. st. 5. ne postoji ZSPC-a.

 

Jeli vršen očevid prometne nezgode?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veteran,puno hvala na smjernicama jer su mi ova dva dana kao mora.

naime,citiram Prekrsajni nalog:

..."cime je pocinila prekrsaj iz clanka 43 stavka 3. u svezi clanka 294,te clanka 177. stavka 5 zakona o sigurnosti prometa na cestama.."

 

Na vase pitanje mi ;nije bilo povrijedenih ,nema ogrebotina,policajac je popodne ucinio mi alko test koji je bio negativan(usput vrlo grub rekavsi da sam mladoj slovenki ucinila stetu!) . Sutra planiram otici u PU i pitati za ocevidnik jer neznam sto je zapisano!

Nikada me nitko nije kontaktirao.

Znam da imam pravo prigovora ali se osjecam povrijedeno jer ja nisam dala iskaz niti sta potpisala.

 

Zar to doista znaci da ono sto je policajac zapisao alfa i omega?jel to po liniji simpaticnosti?

 

Nisam osoba koja bi se udaljila sa mjesta dogadjaja niti smatram da sam slovenku ostetila jer ona se kretala unazad bez signalizacije i kad je shvatila da ne moze se parkirati u "rikverc" nastavila je put!

 

..ja sam izasla u momentu da joj kazem da me je "kvrcnula "po retrovizoru,no to sto je nebitno jer nisam vidjela ni tko vozi auto( :-? usput auto je bio nov mocan sa zatamljenim staklima:)).

znam da zvuci pateticno ali samo pokusavam predociti situaciju..

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija