Jump to content

pomoć - podstanar


radic

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

 

Molila bih savjet vezano za ugovor o stanu?!

 

Podstanar sam i potpisala sam ugovor na šest mjeseci ( bez ovjere javnog bilježnika). Ugovor je potpisan od 01.01.09. do 01.06.09.

Kako je najmodavac u međuvremenu postao jako "arogantan", razmišljala sam o odlasku iz stana.

 

Zanima me da li me on može pravno teretiti po ugovoru za isplatu mjeseci koje neću provesti u stanu i da li može poduzeti kakve pravne radnje protiv mene?

Ugovor je interno sastavljen, dakle predmeti koji se nalaze u stanu, rok za plaćanje stanarine, koji su troškovi stanarine ( komunalije, tv pretplata..), i sve ovjereno našim potpisima.

Zbog delikatne situacije, i lošeg ponašanja najmodavca bez ikakvog razloga i povoda, molim Vas što hitnije pomoć kako bih znala što me očekuje i kako ću razvijati situaciju dalje.

 

Unaprije zahvalna,

 

Tina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O svemu se možete upoznati ovdje

 

Ugovor o najmu stana ni ne mora biti ovjeren kod javnog bilježnika. Vaš stanodavac Vas nije ni prijavio, pokupite stvari i iselite. Sami vodite evidenciju o potrošenoj struji, a tv pretplatu i komunalije isplatite u punom iznosu za svaki započeti mjesec.

 

I tako bi 1.6. morali iseliti radi turističke sezone.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pregledala sam zakon o najmu, i najmodavac me nije prijavio, kao što ni stan nije u njegovom vlasništvu već ga je dobio na ustupanje od poslodavca kod kojeg radi ( državnog)!

Znači u slučaju ako mu najavim odlazak iz stana - raniji od ugovorom dogovorenog ne bi me mogao teretiti za ostale mj., a da li bi me mogao teretiti - karikirano, za izgrebani pod (koji je bio ),a ja nisam pridodala tu važnost pri preuzimanju stana?

Možda se cine smješna moja pitanja, ali na žalost sada postoji određena doza straha, a i pošto nemam iskustva sa takvim najmodavcima, svako savjetovanje mi je od velike pomoći!

 

Puno hvala!

 

Tina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetima, sada imam i nove probleme sa najmodavcem, pa ne znam kako da to mirno riješim?

Naime, kada sam se sa 01.01. uselila, najmodavac mi je kazao da je tv odjavljen do 3 mjeseca i da od tada placam.

No, sada je okrenuo priču i kazao da mu moram platiti rn za 01 i 02 mj hrt, jer on je odjavio samo Atilu tv ali ne i hrt. Znači za ta dva mj me traži 150,00 kn ali mu moram vjerovati na riječ, jer tv placa trajnim nalogom!

No ja sumnjam u njega i želim vidjeti bilo kakav trag ali on ne želi pokazati svoju platnu listu.

Zaista u ugovoru me prevario tako da je napisao da plaćam i pričuve, a ja naivna pošto je kazao da je to trošak svijetla i čiščenje povjerovala, no međutim u te pričuve je 25.00 kn održ i 85 kn za zgradu koju bi kao on trebao platiti ili tko već?!

Revoltirana samim time jednostavno nemam i nedam novce za tv bez dokaza!

Zanima me da li on može u banci tražiti izvod ili nešto kako bi se vidio dokaz da je placao hrt?

Mislim čist rn duga ljubav, a ne da me opet tereti za hrt bez rn.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija