Jump to content

istek HRVI-a


kum1

Preporučene objave

Molio bi ako neko zna šta se događa u ovom slučaju:

bio sam na IKI u 6. mj. 2008 s drugostupanjskim rješenjem za HRVI ali privremenim do 31.12.2008 od mirovinskog nisam dobio još nikakvo rješenje.

U međuvremenu sam bio ponovo na komisiji za HRVI i naravno nisam još dobio drugostupanjsko rješenje.

Sad me zanima po kojim kriterijima će ovi u Zgb-MOMBS donijeti rješenje kao da imam HRVI ili kao bez??

Hvala unaprijed ako ko zna!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kum1 je napisao:

... Sad me zanima po kojim kriterijima će ovi u Zgb-MOMBS donijeti rješenje kao da imam HRVI ili kao bez??

...

Donijeti će ga tako da će to rješenje o priznavanju statusa HRVI biti uzeto u obzir bez obzira što je privremeno i isteklo; ali će ono biti bitno samo ako se odnosi na bolest(ranu, ozljedu,..) koja je po mišljenju ovlaštenog vještaka HZMO dovedena u uzročno posljedičnu vezu s invalidnošću - nesposobnošću za rad sukladno točki 5 iz obrasca 1-IN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kum1 je napisao:

Sad me zanima po kojim kriterijima će ovi u Zgb-MOMBS donijeti rješenje

MOBMS ne donosi rješenje u postupku ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu. Povjerenstvo za reviziju (sa sjedištem u ZGB) daje mišljenje (vrši reviziju) na nalaz prvostupanjskog vještaka u pogledu uzroka invalidnosti, a nakon toga PS HZMO-a donosi prvostupanjsko rješenje o priznavanju prava na invalidsku mirovinu.

 

kum1 je napisao:

Sad me zanima po kojim kriterijima će ... donijeti rješenje kao da imam HRVI ili kao bez??

Uobičajena je praksa HZMO-a da se u takvim slučajevima zatraži od stranke (od Vas) da priloži novo drugostupanjsko rješenje o priznatom statusu HRVI-a (jer je staro rješenje "isteklo") ili, ukoliko traženo rješenje još uvijek nije doneseno, da priloži potvrdu Ureda državne uprave u Vašoj županiji da je predmet HRVI-a na postupku revizije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija