Jump to content

Pomoć-Pravo na čin


vukovarac1971

Preporučene objave

A zašto i bi ga dobio?

Pa i šta će ti sad ionako si u mirovini kome ćes "zapovjedat" :-D (šalamala)

 

Sad ozbilnjo:

 

Ne navodite po kojoj osnovi i kojem zakonu mislite da imate pravo na čin prilikom umirovljenja....

 

Kao DVO,Pripadnik SJP sa statusom HRVI,temeljne.... 6.odjel SZUP-a...

 

Morate malo pojasniti !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netko se izgleda neslano našalio sa vama jer prilikom odlaska u mirovinu DVO ide sa osobnim činom koji posjeduje ili mu se mirovina obračunava po dužnosti u trenutku razvojačenja(stradavanja) tj. odlaska u mirovinu.

 

Znači: zadnji čin i ustrojbeno mjesto ili zap.dužnost ukoliko je povoljnija(u određenim situcijama)za vas...

 

Samo djelatnicima MUP-a sa statusom HRVI dodjeljuju se određena zvanja više, koja se prilikom ostvarivanja prava na mirovinu prema ZOPHB prevode u vojne činove...

 

Bit će da su imali "boljeg" ministra (ili savjetnike)pa su pravovremeno donjeli dobar zakon :-D .

 

No neka,bolje da imaju nego ne u svakom slučaju!!! :mir:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

pozdrav koj bi ćin mogao dobiti kao pripadnik sjp od 91 do 94 kad sam se i skinuo u invalidskoj sam mirovini ( opća nesposobnost ) rvi u postupku sa dijagnozom f43 ptsp 30% :kavica:

Kao prvo moraš imati važeče 2. stupanjsko riješenje i sa njim u mirovinsko podneseš zahtijev za preračun mirovine ali moraš naglasiti u zahtijevu da ti od policijske uprave zatraže očitovanje o činu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

pozdrav koj bi ćin mogao dobiti kao pripadnik sjp od 91 do 94 kad sam se i skinuo u invalidskoj sam mirovini ( opća nesposobnost ) rvi u postupku sa dijagnozom f43 ptsp 30% :kavica:

Ne znam koji bi čin mogli dobiti, ali skrenuo bih vam pozornost na sljedeće: navodite da ste u invalidskoj mirovini zbog opće nesposobnosti za rad, to podrazumjeva konačno rješenje i da je već izvršen obračun temeljem potrebitih parametar (dužnost-zvanje - čin u trenutku razvojačenja tj. prije ili na dan utvrđene nesposobnosti za rad,...) tako da ako vam sada temeljem pravomoćnog rješenja o priznavanju statusa HRVI MUP i odredi drugi vojni čin, najvjerojatnije ga HZMO neće uvažiti tj. uzeti u obzir za obračun nazovimo je nove mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija