Jump to content

kome se obratiti


damanra

Preporučene objave

Ja bih Vas samo još pitao da ako sam tijekom ove tri godine koristio sva prava iz radnog odnosa računajući jubilarnu nagradu,božićnicu i ako mi u ugovoru o otkazu stoji da do isteka otkaznog roka imam sva prava(obaveze)iz radnog odnosa a uopće ga još nisam koristio.U mirovinu idem prije isteka otkaznog roka pa se nadam da pod ta prava mi pripada i pravo na otpremninu?Nadam se da bi to pravo izgubio tek po isteku otkaznog roka.Šta vi mislite?Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ste dobivali i jubilarnu i božičnicu kad vam radni odnos još traje.Kako to mislite da idete u mirovinu prije isteka otkaznog roka?A tko će vam odraditi otkazni rok?Ne možete ići u mirovinu dok ste u radnom odnosu,a u radnom odnosu ste sve dok ne odradite otkazni rok tj. nakon prestanka bolovanja dužni ste ga odraditi,osim ako se ne dogovorite s poslodavcem da ga ne odradite i da vam radni odnos prestane prije.Ne možete samovoljno odlučiti da ga nećete odraditi npr. ne dolazeći na posao jer vam tad poslodavac ima pravo dati izvanredan otkaz.

Što se tiće otpremnine,vjerovatno mislite na otpremninu prilikom odlaska u mirovinu koju isplaćuju oni poslodavci(uglavnom u fiksnom iznosu) koji su se na to obvezali Pravilnikom o radu ili Kolektivnim ugovorom,jer to nije njihova obveza temeljem ZOR-u.Po meni nemate pravo na tu mirovinu jer vaš radni odnos je prestao otkazom,a ne vašim odlaskom u mirovinu,osim ako se drukčije s poslodavcom ne dogovorite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marijeta,hvala Vam puno.Nisam napomenuo da sam bio na invalidskoj komisiji i zbog pogoršanja bolesti i opće nesposobnosti nisam u mogućnosti dalje obavljati bilo kakav posao.Ne znam da li po rješenju inv komisije idem u mirovinu odmah ili moram s tim rješenjem čekati mjesec i jedan tjedan dok ne istekne otkazni rok?Puno pozdrava!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A o kakvom se rješenju hzmo radi?Ako ste dobili rješenje o invalidskoj mirovini zbog opće nesposobnosti za rad(samo opće ne i profesionalne)onda vam radni odnos prestaje pravomoćnošću tog rješenja bez obzira dali ste na bolovanju ili odrađujete otkazni rok.U tom slučaju bi vam radni odnos prestao pravomoćnošću tog rješenja,a ne otkazom i u tom slučaju biste imali pravo na otpremninu zbog odlaska u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija