Jump to content

Obrtnik HRVi


scenic

Preporučene objave

Poštovanje!

Jedno pitanje, da li ja na osnovu drugostupanjskog rješenja gdje je priznato 20 posto (HRVI)imam prava kao OBRTNIK na eventualno umanjenje plaćanja doprinosa za mirovinsko i zdravstveno osiguranje?

U Slavonskom Brodu nitko nema pojma i ne zna da mi objasni, kako u poreznoj upravi, tako i u ostalim područnim službama.

Pravdaju se da nemaju takav slučaj evidentiran.

Ako imam, po kojim zakonima i pravilnicima bih trebao to ostvariti?

Hvala VAM lijepa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

scenic je napisao:

... da li ja na osnovu drugostupanjskog rješenja gdje je priznato 20 posto (HRVI)imam prava kao OBRTNIK na eventualno umanjenje plaćanja doprinosa za mirovinsko i zdravstveno osiguranje?

Ne, temeljem statusa HRVI prilikom ostvarenja prihoda od samostalnog rada nemate umanjenje za zdravstveno i mirovinsko.

Ali imate pravo na umanjenje poreza na dohodak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

scenic je napisao:

... da li ja na osnovu drugostupanjskog rješenja gdje je priznato 20 posto (HRVI)imam prava kao OBRTNIK na eventualno umanjenje plaćanja doprinosa za mirovinsko i zdravstveno osiguranje?

Ne, temeljem statusa HRVI prilikom ostvarenja prihoda od samostalnog rada nemate umanjenje za zdravstveno i mirovinsko.

Ali imate pravo na umanjenje poreza na dohodak.

Đuro, kao i uvijek, pravovaljan odgovor. :palac:

Na moju žalost. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi prijatelju nikakve olakšice kao branitelj nemaš daću ti moj primjer.91 godine otišao sam u rat kao Dragovoljac ali sam bio obrtnik u bivšoj državi i nisam odjavio obrt prilikom odlaska na bojišnicu.97 godine dobio sam obavjest od mirovinskog i socijalnog da platim zaostali dug prema njima.Da neduljim sa svojim objašnjavanjem nego ću ti reći da do danas sam na općinskom sudu radi toga.Moj ti je savjet da uredno podmiruješ davanja ili ćež završiti kao i ja na sudu.

 

Pozdrav od Beretke bog. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija