Jump to content

pomoć oko posudbe


Aneri123

Preporučene objave

Pozdrav svima!

znam da je ova tema bila već nekoliko puta spominjana, no eto u takvoj sam situaciji da mi treba što konkretniji odgovor za moj slučaj.

Naime, dečko mi zeli otvoriti ugostiteljski objekt, ima d.O.o u mirovanju na području središnje Dalmacije i tamo na računu ima 40.000kn, da ne zatvara tu firmu planira otvoriti novu (ona nema tu djelatnost) i molio me da mu pomognem sa financijama.Dogovor je bio takav da bi mu ja digla kredit na 40.000kn kojim bi on otvorio novi d.O.o. sa potrebnom djelatnošću i platio najam poslovnog prostora, a onda si pozajmicom novac premjestio sa jednog računa na drugi (tj sa d.O.o u mirovanju na novi koji planira otvoriti).On kaže da bi mi navedeni iznos vratio u roku od 35dana, a posto sam ja po prirodi skeptična, a opet dovoljno luda da sam digla taj krediti, želim znati kako bi se mogli pravno dogovoriti da imam neko pokrice da sam mu te novce dala.

Koliko sam skuzila moze se napisati ugovor o posudbi koji kosta koliko ? (oko 1200kn?) a da li je uopce za išta vrijedna IZJAVA kod javnog biljeznika?

mislim na izjavu "ja xx dana tog i tog, posuđujem xy iznos od 40.000kn koji se ovaj obvezuje vratiti u roku od 35dana, obročno ili u cijelosti"

zanima me da li izjava ovog tipa išta vrijedi ili si mogu poslije nos s njom obrisati? da li mogu staviti u tu izjavu neku stavku kojom bi ga opteretila s necim ili ne?

molim pomoc hitno...

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko ti dozvoli da na njegovu neku nekretniku upišeš hipoteku za kredit.(hipotekarni kredit)

tada ako se kredit nevraća ode nekretnina u prodaju i namirenje duga po kreditu.

 

ako digneš kredit uz jamce i daš dečku novac

ljubav bi brzo mogla nestati a ostao bi dug.

 

ili da napravite ugovor o partnerstvu

i zajedničkom ulaganju.

tako češ imati kontrolu u trošenju a i zarađivanju novca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija