Jump to content

molim pomoc...


bug

Preporučene objave

Vecer!!

Od 2000 do 2002 godine sam radio u jednoj firmi u Zg-u i nakon duzeg neslaganja sa sefovima sam dobio otkaz..

Iste godine sam otisao u inozemstvo i vratio se u Zg u 3 mjesecu 2003 godine da bih produzio putovnicu. Kada sam ju produzio opet sam otisao u inozemstvo i iste godine u 5 mjesecu su me obavijestili da me trazi policija i da je zamnom raspisana nacionalna potjernica. Raspitao sam se o cemu se radi i saznao sam da me je ista firma optuzila za pronevjeru. takodjer sam saznao da su mi dodijelili odvjetnika po sluzbenoj duznosti koji me je trazio 2000€ da vidi "kaj se moze napraviti", kad sam ga kontaktirao. Naravno da nisam platio "kad je vec po sluzbenoj duznosti" i na kraju zbog toga imam problema i taj je da sad opet moram produziti putovnicu, sto sam i isao napraviti preko hrvatske ambasade no zahtjev mi je odbijen zbog toga sto Opcinski sud u Zapresicu zahtijeva zabranu za izdavanje putovnice sa mojim imenom...

 

Sta i kako mogu napraviti??

Dali ikako mogu provijeriti dali je nastupila zastara predmeta?

Mogu li poslati nekoga od prijatelja da to provijeri i ako je nastupila zastara kako ju mogu azurirati??

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru...

 

Moram reci da sam krivo napisao vrijeme u koje sam radio u toj firmi...Ispricavam se unaprijed...

U toj firmi sam radio od 1999 do kraja 2000 godine i u 2001 u 3 mjesecu sam vec bio van Hrvatske.

Takodjer sam uspio saznati da predmet na sudu datira iz 2003, iako neznam dali to ima kakve veze..

Ako je nastupila zastara dali moram ici osobno to azurirati ili mogu opunomociti nekoga??

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Relativna zastara je 5 godina, ali se prekida svaki put i počinje iznova svakom radnjom suda usmjerenom na kazneni progon.

 

Možete zatražiti odvjetnika po službenoj dužnosti (ako Vam već nije postavljen) ali ga sud ne mora odrediti. Ako sud ocijeni da ste u bijegu, mogao bi Vam odrediti pritvor, a to nije baš dobro za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija