Jump to content

nekretnina koja nije uknjižena!!!!


marin7

Preporučene objave

molim savjete!!!

 

situacija je slijedeca, imam rjesenje o pravu koristenja, stana iz stambenog fonda moga poduzeca, rjesenje imam preko 20 godina, a u samom stanu živim s obitelji oko 25 godina,

 

stan se kao takav vodi u stambenom fondu moga poduzeca, medjutim problem sto nekretnina ne postoji u zemljisnim knjigama, odnosno taj dio gdje je premetna nekretnina se vodi kao oranica,

 

naravno ja bi htio sebe i obitelj osigurati, odnosno izvrsiti otkup stana i sebe uknjiziti kao vlasnika,

 

sve bih to htjeo sto prije napraviti, kako bih se osigurao od nezeljenih posljedica

 

kakva su moja prava nakon 25 godina, imam li se pravo uknjiziti kao vlasnik, traziti otkup...odnosno kako traziti otkup i uknjizbu kad nekretnina kao takva ne postoji u ZKnjigama

 

mora li moj poslodavac pokrenuti takvo sta, a s druge strane naravno da njima ovakav odnos odgovara i mogu li u konacnici zavrsiti na ulici, odnosno koliko me to rjesenje o pravu koristenja stiti od takvih stvari

 

i imam li pravo na zamjenu nekretnina ukoliko poslodavac na toj adresi planira izvrsiti rusenje nekretnine, imam li pravo na drugi stan

 

ako netko ima vise iskustva molio bih vas savjete

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija