Jump to content

kpp , izmjene


ana06

Preporučene objave

nije se bitno izmijenilo kod obnove.

 

samo je dodano u stavci 1 (kod obnove u korist optuženika):lažna snimka te rješenjem kojim se dopušta obnova može se odrediti da se

1)održi glavna rasprava ili

2)da se predmet stavi u postupak optuživanja

 

( a prije je bilo 1)da se održi nova G.R, 2) da se predmet stavi u stanje istrage ili 3) da se provede istraga, ako se nije provela)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

gledam prijelazne iz novog ZKP-a...

 

I sad - tamo pise da stupanjem na snagu novog zakona prestaje vrijediti čl. 207 i 401-413 starog

 

Članci 401-413 starog zkp-a se odnose na

-Odluke drugostupanjskog suda o žalbi

-žalbu protiv drugostupanjske presude

-žalbu protiv rješenja

 

A odredbe novog koje su stupile na snagu (tajnost istrage i obnova postupka), ne uređuju ovaj dio.

 

Jel to ispada da postupak žalbe trenutno dijelom uopće nije nije reguliran??

 

Molim ako netko kuzi da mi objasni- to su bitni instituti, a ispit samo sto nije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kako si dosao do toga ali pretpostavljam da se radi o tome da mozda nisi pogledao izmjene koje su stupile na snagu pa ti zato ne odgovaraju članci, kod mene sve štima-reci mail posaljem ti procesceni tekst sa novom obnovom i ponekim objasnjenjem. Osim toga skini skriptu s nasciturusa, bas je ok.Puno srece!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O ovom članku govorim:

 

Članak 573. novog zkpa

 

Stupanjem na snagu ovoga Zakona prestaje važiti Zakon o kaznenom postupku (»Narodne novine«, br. 110/97., 27/98., 58/99., 112/99., 58/02., 143/02. i 115/06.) osim:

 

– odredaba članaka 1. do 206., od 208. do 400. i od 414. do 505. toga Zakona, koje prestaju važiti 30. kolovoza 2011.,

 

– odredaba članaka 1. do 206., od 208. do 400. i od 414. do 505. toga Zakona koje u predmetima pokrenutima za kaznena djela iz članka 21. Zakona o Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (»Narodne novine«, br. 88/01., 12/02., 33/05., 48/05. i 76/07.) prestaju važiti 30. lipnja 2009.,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, vidim ali mislim da to ima veze sa svim tim izmjenama.Ovako ja imam iz nn procisceni tekst iz 2003. gdje doista su te odredbe od 400 do 414 odredbe koje se odnose na zalbu.Medjutim poslije je bilo jos izmjena, imam cak i komentar zkp od Pavišića iz 2005. gdje kraj svakog članka stoji u zagradi broj članka koji je bio prije tih izmjena i uglavnom iz toga proizlazi da je od 400-414 bila prije obnova a sad je to od 418 do ne znam kojeg , ali umjesto njih se primjenjuju odredbe o obnovi iz novog zkp-a.Uglavnom ja ne znam koliko je to sve sluzbeno, ocito nije , ali u jedno sam sigurna odredbe o zalbi vrijede i dalje ,obnovu po novome.Mislim da je problem u svim tim prociscenim zakonima, lakse je za uciti, ali u presudi ipak treba primijeniti izvorne zakone i izmjene.U biti vise nije ni meni nista jasno,a tebi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija