Jump to content

Plodouživanje


Adnana

Preporučene objave

Pozdrav!

Ovako stoje stvari..

Prije smrti mojih roditelja, moja sestra je trazila da joj roditelji daju jednu kucu, tako da se ona meni ne mjesa u ovu obiteljsku.

Moji roditelji i ja smo se odrekli te kuce, te je prepisana na moju sestru,a drugoj sestri dali smoo novac, ali nista nismo stavili na papir jer smo im vjerovali.

Nakon toga moja majka je umrla, sestre su i dalje trazile novce i dobile su.Jedna sestra je dobila jos jednu pozamasnu svotu novaca, a druga je pristala da joj moj otac placa stanarinu, tako da se ona i dalje nemjesa meni i mojoj obitelji u kuci koja mi je obecana.

Nakon smrti moga oca, dosli smo na ostavinsku raspravu, gdje su moje sestre sve porekle i ponistili su oporuku moga oca koji mi ostavlja kucu koju nekakvom logikom trebam dobit.

Nakon sudske rasprave i citave muljaze, jedna sestra je dobila mog oca ostale bankovne knjizice, a druga nuzni dio u kuci.

Odmah se uselila, te uz nuzni dio uracunala i plodouzivanje od nase majke, bez obzira sto su dobile to sto su dobile.

Kako sam vecinski vlasnik kuce, uspio sam isplatit taj njen nuzni dio, ali je ostalo plodouzivanje koje se racuna 3 sobe tog kata na kojem je ona.

Na tom katu, postoje 4 sobe i kupatilo, tj ja bih trebao imat pristup toj jednoj sobi, no ona i njen nevjencani suprug to ne dozvoljavaju.

Sto trebam raditi vezano za to?

A sestra je kada se uselila rekla da ce otici cim sebi obezbjedi kucu ili stan.

Nakon sto je prodala tu kucu koju je na pocetku price dobila,, kupila je gradj teren, a nedavno i kucu koju sredjiva, ali se ne spominje njeno izseljavanje koje je obecala.

Dali postoji mogucnost da je tuzim zbog toga i sto trebam napravit s tim plodouzvanjem, dali da idem na totalno utvrdjivanje i to rijesim?

Dali je mogu tuziti za prevaru?

Kako mogu do te jedne sobe na katu?

I zanima me koliko traje plodouzivanje i dali se prenosi na druge?

Nama su rekli da to moze samo ona koristit dok je ziva, a kad umre, nitko vise.

Hvala unaprijed;)

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako su roditelji poklonili kuću sestri tada postoji darovni ugovor.inače bez ugovora nebi mogla kuću prevesti na svoje ime

za novac je trebalo sačiniti darovni ugovor ili ga dati pred svjedocima.

zbog čega nisi tražio uračunavanje dara u nužni dio.

ako je majka imala plodouživanje na kući ono važi samo za nju do njene smrti i nije prenosivo.

ako je majka dala ćerki tj.tvojoj sestri plodouživanje na kući tada ono vrijedi samo za sestru i to do njene smrti ili dok ne izjavi da se odriče istog prava.

plodouživanje treba biti upisano u vlasničkom listu nekretnine

 

za svoj problem trebao si angažirati odvjetnika i nebi bio toliko izmuljan od strane sestara.

možda se i sada da nešto spasiti pa angažiraj odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos tada kad je to bilo, moji roditelji nisu znali za darovni ugovor, jer su vjerovali na rijec kcerkama, podijelit ce prije smrti sve, tako da nema brige, no dogodilo se obrnuto.

Jedini svjedoci u tome su bili pokojni roditelji, moja supruga, sestre i ja, a sestre nijecu sve, tvrde da su dobile novce tek tako, na dar od starih.

Pogledat cu u ugovor, jer koliko se sjecam pise da se plodouzivanje odnosi samo na nju, no svejedno cu se osigurati.

I dalje mi ostaje pitanje, dali je mogu tuziti za tu jednu sobu, tako da imam pristup tome katu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija