Jump to content

problemi oko međe


sanjich

Preporučene objave

Molila bih vas pomoć,

 

geodeti su izmjerili zenmljište i došli do zaključka da je susjedova kuća točno na međi.

 

Ja sam to nekako nacratala http://i44.tinypic.com/2lj40vn.jpg

 

Crveno je susjedova kuća, koja je točno na međi, plavo je moj zidić..koji je također na međi,a crno je moje zemljište...i sada (danas) je susjed krenio rušiti taj zidić..jer mu kao smeta, kad sam ja došla s faxa, skužila sam kako zidića nema, i odem do njega i pitam šta je bilo, gdje je zidić... i on mi kaže kako ga je srušio, jer je na njegovom (a nije) i da mu smeta..te kako njemu pripada još 1m naše zemlje i ja mu onda kažem to za zid njegove kuće,i kako ću onda ja sada srušiti taj zid..i on je na to pop.. i rekao kako on radi u policiji i da njemu nitko ne može ništa.. inaće je strašno živčan i strah me da nebi nešto napravio i to je jedini razlog zašto još nisam policiju zvala. Sadan ni sama neznam što da radim..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

on kao policijski službenik mora paziti da se primjereno ponaša.

ako bude prijetnji od njegove strane probajte ih snimiti i prijavite policijskoj upravi ili ministarstvu.

pismeno,preporučeno i sa povratnicom ili na urudžbeno i da vam na kopiju prijave potvrde primitak iste.

putem suda traži utvrđivanje međe.

sudsku odluku su u obvezi poštivati sve strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

 

Vi imate mogućnost podizanja tužbe za smetanje posjeda ( rok 30 dana od rušenja zidića ili od saznanja za rušenje zidićA).

U tužbi tražite da se susjed suzdrži od daljnjeg smetanja posjeda i uspostavu prijašnjeg stanja .

Kao dokaz

pribavite kopiju katastarskog plana i vlasnički list .

Vi istovremeno možete podnijeti prijavu građevinskoj inspekciji za gradnju suprotno propisanim urbanističkim uvjetima .Uobičajeni uvjeti su da je propisana udaljenost objekta od međe 3 m,.Ukoliko je objekt sagrađen na međi ili na manjoj udaljenosti od međe koja je propisana na tom području tada objekt ne bi smio imati prozore i druge otvore prema međi .

 

S obzirom na samovoljno rušenje zida očito je da imate posla s osobom koja si previše dopušta i koja privatno krši ugled službe .

Pokušajte sve probleme riješiti preko nadležnih institucija bez posebnog obraćanja arogantnom susjedu . Imate širok izbor i obratite se svima .

 

Pozdrav

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

slican slucaj imam i ja...nakon 20 godina sam moral srusiti garaze koje bile naslonjene na susjedovu i sad nedugo svjeze si on na samoj međi isel graditi ogradu iza svoje kuce tj dijelom na mojoj strani dvorista..i to dolje zidanu...kao on ima pravo a ja cu morat pitat dal smijem zasaditi ćimprese...i to 50 cm dalje od te ograde....

dal tu vrijedi pravilo ko prvi njegova djevojka??

i zanima me dal smije sto biti zidano na samoj međi???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija