Jump to content

stipendije za učenike i studente


roda91

Preporučene objave

Kakva potvrdnica majko mila! Ne dobije se nikakva potvtrdnica, vec novci sjedaju na račun za nekoliko dana. A potvru da si predao tu posiljku mozes dobiti u posti, ako posaljes preporuceno.

 

Možda tebi, a onome koji nema otvoren otprije otvoren račun za stipendiju novci će doć bog te pitaj kada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što ste svi odjednom navalili na te novce,kao da je toliko bitno da li će vam sjesti danas ili za mjesec dana.Sve ide svojim tokom.Ako si ostvario pravo,stipendiju ćeš dobiti.Ako je odobrena,novci će sjesti,sutra ili za mjesec dana,uglavnom sve će leći na svoje.Zamislite da je uopće niste dobili,ili da ne postoji,što bi onda nestrpljive glave...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 !: ja prijašnjih godina nisam imao pojma o bilo kakvim stipendijama a malena mi završava školovanje pa vidiš da sam bio strpljiv zahvaljujući neinformiranosti ! ti si valjda bio bolje upućen u prava HB pa si stoga i brz na jeziku.iskoristio si svoja ( nazovimo ih tako prava ) u tišini

a ostale ko j...? Tako sam si ja protumaćio tvoj tekst. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nonamee je napisao:

marko16 je napisao:

....osobno je poznaješ.. osobno ti je žao...Ima li se na to išta dodati... :misli:

Ima se na to dodati nešto: Žao mi je što živim u ovoj državi, okružen ovakvim primitivnim idiotima, sebičnim gadovima, pomahnitalim luzerima, neobrazovanim pukom.

 

Da ja poznajem Ministricu vjerovatno bi i moja djeca do sad dobila stipendiju,a o "neobrazovanom puku,SEBICNIM GADOVIMA,pomahnitalim luzerima"..dalo bi se raspravljati! :crvenikarton::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generacija63 je napisao:

nonamee je napisao:

marko16 je napisao:

....osobno je poznaješ.. osobno ti je žao...Ima li se na to išta dodati... :misli:

Ima se na to dodati nešto: Žao mi je što živim u ovoj državi, okružen ovakvim primitivnim idiotima, sebičnim gadovima, pomahnitalim luzerima, neobrazovanim pukom.

 

Da ja poznajem Ministricu vjerovatno bi i moja djeca do sad dobila stipendiju,a o "neobrazovanom puku,SEBICNIM GADOVIMA,pomahnitalim luzerima"..dalo bi se raspravljati! :crvenikarton::palacdolje:

 

Tako je generacijo... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nonamee je napisao:

 

Mislim da svi krivo sagledavate tu situaciju u vezi stipendija. Ono što je bitno, je to, da će novci sjest na račun. Prije nekoliko godina Fond nije ni postojao i nitko nije mogao računati na stipendiju, sad najedanput se svi pobahatili, provulgarili, zamisli ti to, novci ne sjedaju na račun, prozivajmo ministricu, ministarstvo, ma kompletnu državu.

Osobno mi je žao gđe. Ministrice, koju osobno poznajem što se uvukla u govna uopće prvotno osnovavši Fond, a zatim i dodjelom tih stipendija. Manje bi je prozivali da nema nikakvih stipendija, nego sada ,kada je odlučila dati stipendije.

Kao što rekoh, strpite se, stipendije će doći. Nemate pravo reagirati na grube, nepristojne i nezahvalne načine.

 

Lako je reći strpite se. A kad nakon 6 i pol mjeseci od kad je završio natječaj, većina ljudi koja je dobila stipendiju nije vidjela ni n od novaca. Zamisli da ti na poslu šef nakon 6 mjeseci što ti nije isplatio plaću, kaže strpi se, dobit ćeš je za par mjeseci. Pa jel tu itko misli da ljudima taj novac nešto znači. Zar ne treba studentima koji studiraju izvan mjesta stanovanja za npr. stanarinu, hranu i druge stvari. A dobit će ga kad im završi faks. I meni je također žao što je ministrica preuzela taj Fond, bolje da je dala da ga vode ljudi iz neke braniteljske udruge. Jer davat izjave da oni moraju radit izvan radnog vremena na stipendijama stvarno je smiješno. Ali ako noname ti daš neki opravdani razlog pošto osobno znaš ministricu zašto ne mogu platit novcima iz fonda nekome da to napravi umjesto njih ili što oni uopće rade tamo po cijele dane kad se ne mogu javiti na ***** telefon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za rodu 91.Baš i nije lijepo od tebe što tako misliš o meni,ali da ti odgovorim.Stipendiju za djecu sam dobio prije 2 godine.Prošle godine sam ja zaj...o stvar pa nisam dobio.Jednostavno nisam razumio što znači ona famozna potvrda da mi žena i niko u kući ne dobiva mirovinu,jer je za mene bila komplicirano napisanna i nisam je razumio.Prošle godine klinci su zeznuli stvar s lošim prosjekom u školi,tako da su ostali bez stipendije.Toliko o brzini jezika i snalaženju.Stipendija koju su prije dvije godine dobili,bila im je isplaćena krajem 5-og mjeseca.Možda vam nije poznato,ali odjel za stipendije pri našem ministarstvu ima jako malo ljudi,te rade volonterski ljudi iz ostalih odjela.A kako to ide,vidi se-usporeno.Zato sam rekao strpljenja.A Vi gospodine roda 91 malo pročešljajte internet naročito (http://www.stipendije.info/hr/baza_s...o_stipendijama)pa nemojte o drugima donositi prebrze zaključke,jer to što ste napisali stvara jako ružnu sliku ...bez potrebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 : Vrati se još jednom na svoju objavu od 9.4.pa je još jednom proćitaj . A da si bolje upućen u prava HB ćak i rad ministarstva potvrđuješ svojim objavama zaštitničkog karaktera . "MI" ne tražimo ništa što nam nije obećano .Strpljenju ipak jednom dođe kraj pa se onda pokreću takve teme. Vidiš ni za uđbenike nisam znao (NA TOME TI HVALA) mada ti je zadnja rećenica "to valjda svi znate" vidiš da nije tako a uvjeren sam da i većina branitelja o takvim i slićnim temama nema pojma :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost niti ja poput roda91 nisam znao za besplatne udzbenike za srednju i fax.. HVALA ZA INFORMACIJU branko5 :palac:

P:S samo da napomenem da ovaj forum sluzi svima nama u svrhu da pomognemo jedni drugima kako ostvariti neka od steceni' prava a nikako za neka osobna prepucavanja i omalovazavanja drugih(za takve stvari postoji INBOX-privatne poruke)

pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ništa ja nisam bolje upoznat s pravima od većine vas.I sam sam se izblamirao na forumu.Jednostavno odu živci,a nisam ni zaštitnik ministarstva.Samo sam par puta bio tamo i snimio kako rade,te mi je sve bilo jasno,a najviše sam saznao od pravne službe,telefonom.Da sam neki znalac davno bih riješio svoje probleme,a ovako imam brljavu koju neću moći dugo riješiti.Sva sreća pa na forumu ima pravih poznavalaca prava,a živciranjem se ništa ne postiže.Samo se dobije čir na želucu.Malo više o nekim stvarima ima na http://www.domovinskirat.hr/content/view/6781/992/ i na http://www.domovinskirat.hr/content/view/4848/992/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

Ovjerene ugovore malena poslala 27.02.09.danas je dobila omotnicu sa pinom HPB. Za par dana bi na kućnu adresu trebala stići kartica ili obavjest gdje istu podići tako mi je rekao službenik HPB jer se to ne šalje istodobno iz sigurnosnih razloga :palac::jupii::skakuce:

Hvala roda91 na informaciji!

Iskreno se nadam da cu i ja tj,Mi ostali, koji smo iste te ugovore poslali malo kasnije(12.03'09)doci na red prije nego zavrsi "SKOLSKA GODINA"inace, mislim da bi bilo korektnije umjesto,Stipendije..nazavati to nekom nagradom za uspjesno zavrsenu skolsku godinu.. -kao neki vid(pohvale)- pripomoci na kraju skolske godine.(onda nebi' bilo prozivanja)

A nikako stipendijom..jer to po mom osobnom misljenjiu ima isto znacenje ,kao sto vec "ne'ko rece" radis u firmi 6,7 8,9 mjeseci ii nisi placen za isto,a i dalje ti poslodavac tupi da ces dobiti ono sto ti je obecao, da ces imat svakih mj.dana....ali u medjuvrevemenu (U NASEM SLUCAJU)za skoro cijelu skolsku godinu.."SNADJI SE DRUZE" a sto se mene tice ..radije neka ista primanja ukinu nego da obecaju bitce,"sutra" a mali "magarcici" nek cekaju da kao sto sam vec jedno m rekao ...da trava naraste,al nazaloszt vec je nekoliko puta ista pokosena..

ISKRENO SE NADAM DA CE SLIJEDECE SKOLSKE GODINE TO BITI DRUGACIJE REGULIRANO,JER PO OVAKVOM SCENARIJU TO NECE BIT ODRZVO..

pozz. svim braniteljima ma gdje bili, a narocito njihovoj djeci, sto za iste imaju rzumjevanje.

Hvala,Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio obavijest o izradi kartice u kojem piše da je kartica dostavljena u poslovnicu u Zaprešiću i da je osobno preuzmem. A bolje da vam ne kažem gdje ja živim. Sad me zanima jel su to debili iz fonda opet zaje**** nešto ili će možda oni zajedno s ugovorom poslat i karticu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor si posla njima i zato više ne brini.Šta se tiće kartice,ni sam nezanan ko je tu brljator.Kod mene je bila slična situacija.Kartica mog diteta ležala je u Varaždinu u HPB a ja živin u Dalmaciji.Telefonski san kontaktira banku ,više se ne sičan broja i uspio joj ući u trag.Jel to brlja banka ili ministarstvo tj.suzni fond...Zovi,inače češ se načekat ka i ja...Sritno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja malena jućer dobila obavjest o podizanju kartice i to osobno u poslovnici Dubrava ja iz Vž. Nakon kratkog telefonskog razgovora s djelatnikom banke :01/2908 971 rećeno mi je da tu obavjest zanemarimo jer je banka preduhitrila samu sebe šaljući takve obavjesti... Na kućnu adresu (kaže djelatnik banke )će ovih dana doći ovjeren ugovor i još neki upitnik koji će biti potrebno ispuniti te ga vratiti (upitnik ) u banku... :ceka::svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me je li pin i kartica koju ste dobili poslana na ime vas kao roditelja ili vašeg djeteta. To vas pitam jer sam prije pet dana dobio pin na moje ime (nemam račun kod HPB), a moja malena čeka stipendiju. Zanimljivo je i to da je pin poslala HPB Varaždin a ja živim u Splitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na tvoje ime dolazi pin, zatim ugovori i na kraju kartica...

Na ugovore se treba potpisati malena i Vi i to odnjeti u najbližu poslovnicu poštanske banke i predati..Novce možete podignuti i sa papirom koji dobijete uz ugovore ako su doznačena na Ž.R...Kod mene su bila..

 

Znači, svaki dan očekujte ugovore.. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li se onda ova "stipendija" prenosi i na iduću godinu, recimo ako sam 1. godina faksa da li će se automatski produžit za iduću? A i ovo njihovo kompliciranje s tim bankama, umjesto da dopuste korisnicima da sami odaberu gdje će im stizati sredstva, oni otvaraju žiroračune, trajne naloge, tekuće račune, sve mora hpb.

 

Za ove račune, žiro i tekući treba potpisati, a onaj upitnik neki je li i on obvezan, jer pola toga ne znam šta bih napisao. Vidim i da tamo piše da treba preslika osobne, nije valjda da ja trebam to otić kopirat, jer kad sam otvarao u drugoj banci oni su tamo na licu mjesta to kopirali?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija