Jump to content

Iznajmljivanje apartmana bez dozvole


Spinn

Preporučene objave

Ispricavam se ako je krivi podforum,ali jedino ovdje sam vidio iole slicnu temu.

Dakle,prijatelju mi je jedan kolega s posla nedavno rekao da se moze baviti iznajmljivanjem apartmana,cak i ako nema nikakvu dozvolu za bavljenje tim,ako je u tim apartmanima do 10 osoba.

Kako mu taj kolega s posla nije rekao ni odakle mu te informacije,ni u kojem zakonu,nadam se da ce ovdje biti netko tko malo bolje Zakon o turističkoj djelatnosti i slicne,pa da covjeku napokon rascistimo misterij.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Za iznajmljivanje apartmana potrebno je dobiti rješenje organa uprave za turizam .

Morate bitivlasnik objekta ili dobiti dozvolu od vlasnika ,potreban je izvadak iz zemljišnih knjiga ne stariji od 6 mjeseci. Potvrda liječnika da iznajmljivač ne boluje od nekih bolesti (recimo duševnih b.)Organ uprave za turizam pošalje komisiju ,za kategorizaciju i nakon toga iznajmljivač dobiva rješenje kojim se odobrava iznajmljivanje apartmana , soba i sl.

Iznajmljivač sam formira cijene i ovjerava ih kod nadležnog organa,i tada možete početi legalno sa iznajmljivanjem .Postoji još i način plačanja poreza ,paušalno po broju kreveta ili na način da sami prijavljujete porez kod svakog izdavanja računa .

Morate ovjeriti knjigu gostiju u uredu za turizam .

 

 

Pozdrav ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija