Jump to content

zatečeni u konzumaciji marihuane


miro_n

Preporučene objave

Pozdrav !

 

Molio bih cijenjenu ekipu za savijet.

Čitao sam dosta po forumu ali nisam naišao na sličan slučaj. Uglavnom, kolega i ja smo zatećeni u konzumaciji. Kolega je priznao da je to njegovo te mu je napisana kaznena prijava po čl.173 st.1 i st.5 zato što je meni nudio, a meni je napisana kaznena prijava po čl.173 st.5 jer smo zatečeni u mojem vozilu. Nisam kažnjavan do sada i znam da smo napravili glupost te se kajem zbog toga. Nažalost je zakon takav da nema razlike između lakih od teških droga, manje od većih količina. U ovom slučaju se radi o minimalno smješnoj količini od 0.3g i jedan do pola izgoren joint. Točnije, bili smo izvan grada na livadi ispred vozila te je prema nama išlo drugo vozilo pa smo sjeli u auto. Kad se vozilo parkiralo pored nas izašli smo van iz vozila, taman ispred inspektora. Inspektor se predstavio i pokazao značku a ja sam držao joint u ruci te im ga predao kako nebi imali veće probleme. Tako stoji i u izjavi.

 

Pitanja:

 

1. Kolega je uzeo odvjetnika pa me zanima dali je i meni potreban ?

2. Koju kaznu mogu očekivati i koja je težina mojeg djela ?

3. Što najčešće znaći optužni prijedlog od policije, dali je to pozitivno ili negativno (znam da može biti oboje ali prema ovom slučaju) ?

4. Dali ću i ja ići na prekršajni sud, hoću li dobiti odvikavanje i mogu li kako to izbjeći ?

5. Za koje vrijeme mogu očekivati poziv ?

6. Dali postoji mogučnost da se meni odbaci optužnica zbog beznačajnog djela, jer nismo konzumirali u autu kao što sam i naveo u izjavi, da smo bili ispred vozila te nakon što smo vidjeli da nam auto prilazi smo sjeli auto ili pak neka olakotna okolnost jer sam predao joint ?

 

 

lijep pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Potreban ne, koristan može biti (ali i beskoristan)

2. Uvjetna zatvorska

3. Optužni prijedlog od policije znači prekršajni sud - kazna par tisuća kuna

4. Pogledaj pod tri s tim da možeš dobiti obveznu kontrolu

5. Od 20 dana do pola godine, pa i više

6. Ne, jer kod čl. 173.st.5 je bitno davanje na uživanje, odnosno pružanje prostora za to. Dakle količina je manje bitna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po vašoj procjeni, dali da uzimam i ja odvjetnika ?

Uvijetna zatvorska bi mogla biti u najboljem ili najgorem slučaju ?

Što znaći uvjetna zatvorska, dali se odnosi na ponovljeno djelo ili na bilo koje kazneno ili čak i prekršajno ?

Kako da se nosim s time ako me budu pretresali, dali smiju sada nakon ovog bez imalo sumnje i dali se mogu žaliti ukoliko budu pretjerivali s pregledima ?

Znaći i meni obavezno ide i prekršajni bez obzira što nisam posjedovao ?

Dali je to moje teže djelo od samog posjedovanja ?

A postoji li mogučnost da bude beznačajno djelo za kolegu zbog male količine i s time automatski da se i meni odbaci optužnica, ili vrijedi li štogod to što smo bili ispred vozila te da smo nakon što smo vidjeli da nam auto prilazi ušli u vozilo ?

 

Hvala na dosadašnjim odgovorima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajna prijava je obvezna kao i kaznena

 

Uvjetna zatvorska kazna je relana. Nećete sigurno dobiti zatvor, osim ako niste već činili kaznena djela.

 

Djelo Vam je teže od samog posjedovanja

 

Pregledi će biti potpuno osnovani, a primjedbe će Vam se odbijati kao neutemeljene.

 

Količina je manje bitna klada se radi o davanju droge drugom na uživanje i kada se radi o pružanju prostora za to, pa nema beznačajnog djela za 0,3 grama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Uvjetna zatvorska kazna je relana. Nećete sigurno dobiti zatvor, osim ako niste već činili kaznena djela.

 

Dali se to odnosi i na djela iz djetinstva ?

Ili samo na djela za koja sam bio kazneno osuđivan odnosno da sam kažnjen novčano ili uvijetno na kaznenom sudu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija