Jump to content

ugovor na određeno hitno


irio

Preporučene objave

bila sam zaposlena na određeno i svakih mjesec dana mi se produžavao ugovor...prije nego je prošlo 6mj.istekao je ugovor a novi nije produžen pa me zanima koliko imam pravo po mjesecu na godišnji odmor?ukupno zaposlenje u toj firmi je 5mj.isto tako me zanima da li mogu birati da mi produže ugovor na neplaćeno? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

irio je napisao:

bila sam zaposlena na određeno i svakih mjesec dana mi se produžavao ugovor...prije nego je prošlo 6mj.istekao je ugovor a novi nije produžen pa me zanima koliko imam pravo po mjesecu na godišnji odmor?ukupno zaposlenje u toj firmi je 5mj.isto tako me zanima da li mogu birati da mi produže ugovor na neplaćeno? hvala

 

 

ukoliko vam je to bio jedini posao u toj godini za koju trazite godisnji

tada pravo na godisnji stjecete samo ukoliko nije bilo prekida izmedu tog produzavanja ugovora 8 i manje od 8 dana

ukoliko je bilo prekida tad se podrazumjeva da vam je ugovor o radu prestao i sklopljen je novi ugovor o radu a dotadasnji staz vam se ne uracunava za godisnji odmor

 

dakle ako ste radili 5 mjeseci neprekidno tad stjecete pravo na razmjerni godisnji odmor

koji iznosi 1/12 godisnjeg odmora za svakih navrsenih mjesec dana

 

u vasem slucaju vas ukupni godinji koji bi redovno dobili podijelite sa 12 i rezultat pomnozite sa 5 jer ste radili 5 mjeseci

u zakonu takoder stoji da se najmanje polovica dana zaokruzuje na cijeli dan

 

dakle ako vam rezultat ispadne 5,5

tada je to 6 dana godisnjeg

 

a ovo drugo pitanje da vam produze ugovor na neplaceno pa da steknete staz za puni godisni (ako sam dobro shvatio pitanje)ne ne mozete tu nista birati vec sve ovisi o poslodavcu i njegovoj volji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija