Jump to content

Kako tumačite "tehnički sustav" iz st. 2. čl. 107. Zakona o elektroničkim komunikacijama?


tsereg

Preporučene objave

(1) Uporaba **pozivnih sustava**, s ljudskim posredovanjem ili bez njega, telefaksnih uređaja ili elektroničke pošte, uključujući kratke tekstovne poruke (SMS) i multimedijske poruke (MMS), u svrhu izravne promidžbe i prodaje dopuštena je samo uz prethodno pribavljenu privolu pretplatnika ili korisnika usluga.

 

(2) Primjena **tehničkih sustava** za pribavljanje privole iz stavka 1. ovoga članka smatra se izravnom promidžbom i prodajom te nije dopuštena.

 

Jednom sam nadležnoj inspekciji prijavio firmu koja me je telefonski nazvala u svrhu promidžbe. U njihovom rješenju je stajalo da da je pozivatelj postupio posve u skladu sa zakonom jer me je na početku telefonskog poziva (tj. upotrebe pozivnog sustava) pitao za privolu da nastavi razgovorati samnom o svojoj ponudi.

 

Međutim, u stavku drugom se brani korištenje "tehničkog sustava" (ne pozivnog, već tehničkog) za pribavljanje privole.

 

Zar bi to značilo da me telemarketinške agencije smiju zvati "na puf" iz telefonskog imenika, dokle god me na početku razgovora *osoba* pita želim li razgovarati s njome?

 

Što bi onda bio taj "tehnički sustav" koji se ne smije koristiti? Jer ga zakon nigdje ne definira?

 

 

Hvala na svakom mišljenju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija