Jump to content

tužba nakon provedenog ostavinskog postupka i uknjižbe


kira

Preporučene objave

U 2006. g imala sam ostavinsku, prihvatila sam svoj dio imovine koja me pripada nakon smrti moga oca, nakon provedene ostavinske rasprave, na kojoj su bili moj brat, sestra i mama,svatko se prihvatio svog dijela bez žalbe.

Nakon što je izvršeno uknjiženje, vlasništva,brat ustaje tužbom sa zahtjevom da njemu pripada 1/2 imovine, kakvi su mu izgledi da eventualno uspije sa tužbom.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

U 2006. g imala sam ostavinsku, prihvatila sam svoj dio imovine koja me pripada nakon smrti moga oca, nakon provedene ostavinske rasprave, na kojoj su bili moj brat, sestra i mama,svatko se prihvatio svog dijela bez žalbe.

Nakon što je izvršeno uknjiženje, vlasništva,brat ustaje tužbom sa zahtjevom da njemu pripada 1/2 imovine, kakvi su mu izgledi da eventualno uspije sa tužbom.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavinska je provedena 2006. g,rješenje je postalo izvršno, temeljem kojeg smo uknjiženi svi ćetvero 1/4. On ustaje tužbom 20.05.2009. g s navodima da je sudjelovao u izgradnji kuće, zatim spominje dosjelost 20 godina.

Za izgradnju kuće spominje kredit koji je digao, temeljem kojeg je upisan, ali samo u lokacijsku dozvolu, kao jamstvo vraćanja kredita, znači upisana je banka.Iz odobrenog kredita kao i njegovih navoda nema dokaza da je on kredit koristio za gradnju nekretnine.

Lokacijska je izdata 1974. g , kuća je uknjižena 2008. g

Dosjelost otpada , budući nije poštena, zakonita, a nije bio u kontinuitetu u nekretnini samostalno deset odnosnio dvadest godina, a i zano je da nije vlasnik nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz navedenoga, ima jako slabe šanse da dokaže bilo što. kako nema dokumentacije za dokazivenje istoga mora bi se poslužiti svjedocima koji će izjaviti kako je on "izgradio" pola kuće.

 

jedino što je vidljivo da se poslužio nekretninom za osiguranje kradita.

 

 

a za dosjelost kako ste naveli nema nikakvih osnova!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete to navesti u odgovoru na tužbu, a sve ostalo ćete prdoložiti i predočiti na raspravi kada bude provedena.

Ali smatram da tu nije bitno što ste pozajmili novce bratu.

 

Teret dokaza je na bratu koji mora dokazati zašto bi mu pripla 1/2.

 

Najbolje da vidite kako će se odvijati cijela situacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija