Jump to content

što dalje...


damanra

Preporučene objave

Prije tri mjeseca sam bio u tvrtkovoj i dobio obavijest ima invalidnost-profesionalna nesposobnost te je to poslano na reviziju u Morh.Prije par dana sam dobio poziv i bio ponovo u tvrtkovoj gdje su me obavjestili da je stigla obavjest iz morha da bolest nije posljedica rata te da ona pretpostavlja zbog toga što sam relativnivno malo bio u HV.Imam 55 godina.čin poručnika,cijelu 91 godinu sam bio aktivno u civilnoj zaštiti pa iako sam iz bivše Jna izašao zbog bolesti kao nesposoban u siječnju 92 sam otišao u HV.Cijelo vrijeme od siječnja do srpnja mjeseca sam bio na terenu (moram napisati iako se to kao ne smije pominjati)u Bosanskoj posavini i to neprestano na prvoj liniji.Doma sam bio samo 15 dana.U srpnj sam se morao skinuti zbog krvarenja čira.U ratnom putu koji je g taborski dobio to nigdje ne piše i iz njega ispada da sam u hv otišao kada je hrvatska priznata i da sam se reda radi pojavio u hv i šetao po selu te mi je zato dao omjer rat O civilna 100%.Osim krvarenja čira do kojeg je došlo zbog hrane jer sam morao jesti dijetalnu hranu ajeo sam konzerve,počeo sam 2006 liječenje ambulantno,2007 u psih.bolnici u zagrebu 3 mj3seca gdje mi je utvrđena dijagnoza f 43/1,zatim kontrole ponovo tri mjeseca 2008 u psih bolnici gdje mi je liječnik postavio šifru f 62/o.POslije tog saznanja nazvao sam svog psihijatra u bolnicu i moli me da odmah dođem.U šoku sam i ne znam kako živjeti sa bolesti,sa mirovinom koja vjerovatno neće biti veća od 15oo kn,dvoje djece i ženom koja ne radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što bi to bilo novo što bih mogao ponuditi taborskom osim onog što sam mu već dao ako bih htio obnoviti postupak,ima ratni put,med.dokumentaciju f43-1,f62-o,ulcus,kražežnica,za 6 mjeseci mogu samo dodati nekoliko kontrola .Mislim da ratni put nije uredno napravljen jer se iz njega ne vidi da si bio u bosni i to u vrijeme kada je tamo bilo najgore i da on zapravo iz ovog ratnog puta ne može zaključiti da si bio 6 mjeseci na prvoj crti.Ne znam koliko bi vrijedilo da mi novi ratni put napravi moj osobno zapovjednik te da ga potpiše i osobno odgovara za isto jer jedino on zna gdje sam bio i što sam radio.Hvala svima unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam tko ti je pisao ratni put ali osobni zapovjednik ti i mora pisati ratni put,te ga potvrđuje postrojba u kojoj si bio ili njezin pravni nasljednik, ja sam također bio tako gdje i ti 92g. ali meni također nepiše točno kako si ti naveo nego su to oni malo uljepšali jer tada tamo nismo smjeli biti, moj ti je prijedlog što više skupljati papira znači što češće kontrole te kada prikupiš dovoljno papira ponovno na komisiju a i taj ratni put si sredi što prije, uhvati svoga zapovjednika i neka ga osobno napiše u tvome prisustvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

kako misliš ,otišlo na reviziju u MORH ,dali imaš RVI ? Okuda MORH može znati dali je bolest posljedica rata , pa zna se tko vještači . Molio bih da netko to zna pojasni ,jer ni meni tu nije ništa jasno .

Ne radi se o MORH-u već o reviziji Povjerenstva (g. Taborsky...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija