Jump to content

hitno


seminola

Preporučene objave

U postupku sam razvoda na ženinu tužbu i ba koju sam odgovorio putem odvetnika.Supruga mi je bila vrlo nemarna žena kao i prema djeci i neodgovorna te je nikad nije bilo doma pa sam sam obavljao sve kučanske poslove i brinuo o djeci,usto je bila i nevjerna a i sam sam plačao sve režije u obitelji iako je i ona zaposlena(obrtnik).Sve ove moje navode mogu potkrijepiti na sudu dokazima i svjedocima.Prekjučer mi je zbog jedne krive riječi pozvala policiju koja me na prevaru odvela i zatvorila na jednu noć i protiv koje mislim podnijeti prijavu protiv postupanja.Istu noć ona je bez moga znanja napustila kuću i odvela djecu (10i15g) i odselila.Stariji sin 15g joj je privržen jer mu dozvoljava pušiti i izlaske po cjelu noć do jutra što mu ja oboje branim,i to ću navesti.Ona se sada želi sporazumni razvod i dogovor oko djece pa je pristala da joj dogovorno na ruke isplaćujem manje iznose dok ne prodam kuću i oslobodim plaču od kredita.Ali ja joj nevjerujem i bojim se da će ako pristanem tužiti me vrlo skoro za neplaćanje uzdržavanja pa vas molim za savjet dali da nepristanem i idem na sud sa svim dokazima i svjedocima a koji može duže trajati i pitam dali ja mogu naknadno ako me izigra podnijeti tužbu tj.zahtjev za skrbništvo nad djecom?Napominjem da me dosada još nije nitko uputio na czss pa ni moj odvjetnik a vidim da je ona bila a sutra imamo postupak mirenja od kojega nema koristi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postupak razvoda se ne može okončati dok se ne riješi pitanje kome će djeca pripasti na skrb i na koji će se način drugi roditelj viđati s djecom, te dok se ne riješ pitanje njihova uzdržavanja budući su oba djeteta maloljetna.

 

Drugi roditelj (onaj s kojim djeca ne ostanu) će svakako morati plaćati njihovo uzdržavanje. Djeci kupujte odjeću i na taj način se brinite o njima te čuvajte račune, dok sud ne kaže svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to sve znam isto kao što znam i o diobi bračne stečevine.PITAO sam za Vaše mišljenje dali da idem na parnicu obzirom kakva je loša majka i supruga bila moja žena i bojazni da će me izigrati u slučaju sporazumnog razvoda.I pitao sam dali naknadno (ako me izigra)mogu zatražiti sudskim putemskrbništvo nad djecom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je sto vi zelite i za sto ste se spremni boriti???

Ako je vaša supruga do sada bila takva kakvom je opisujete tesko da ce se promjeniti... ovo sto sada pristaje na privremeno primirje i dogovor je vjerojatno jer ima neki svoj interes...Mozda bi bilo najbolje da odma rascistite cijeli odnos da poslje nebude pre kasno... Alimentaciju joj uplacujte na tekuci ili ziro račun jer tada imate potvrdu na ruke u gotovini nikako jer ocito nije osoba od toga da joj se moze vjerovati... Odite na CZSS iznesite svoju priču i ako zelite djecu pokrenite tj. odma zatrazite skrbnistvo nad njima mada ovaj stariji ima pravo sam odluciti s kim ce zivjeti.... U nasem sutstvu je svaka parnica dugotrajna zato kao sto sam na početku rekla pitanje je sto vi zelite... Nemojte se bojati dugotrajnog procesa ako cete tako biti zadovoljni ispuniti ono sto zelite a i biti cete mirniji... Sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu.Danas smo bili na prvom mirenju ali je odgođeno zbog bolesti sutkinje pa imam vremena još razmisliti.No postoji drugi PROBLEM!Ja želim djecu i htio bi se boriti zanjih ali je problem u tome što dobijam samo oko 1000 kn plaće jer je sve drugo u kreditima koji su bračna stečevina a moram i plačati sam režije pa sam praktički bez novaca.Danas mi je još i moj odvjetnik obračunao za sastavljanje odgovora na tužbu,ugovora o raspodjeli bračne stečevine te današnjeg i idućeg ročišta 7.500 kn koje ionako moram posuditi da ga isplatim.Kako to rješiti tj.voditi dugotrajne parnice da dobijem djecu a nemam novaca?????Kad se sjetim da će još biti i vjerojatno vještačenja i svjedoci dođe mi da se ubijem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudski postupak je dugotrajan, iscrpljujuc kako fizicki i psihicki tako i financijski. Upute ste dobili, a mozete i malo pregledati druge teme na ovom forumu pa cete steci dojam kako to ide i sto je sve potrebno napraviti. Posto je vas stariji sin dovoljno star da odlucuje o tome s kime ce zivjeti i ako za to nema nekih prepreka (a u ocima czss i suda se cini da nece biti...) morate biti dosta pazljivi. Centar vjerovatno nece predloziti da se djeca razdvajaju tako da uz stav i zelju starijeg sina, a i opceniti stav czss vasa bitka ce biti teska i upitnog rezultata. Mozete li dokazati svoje tvrdnje, mozda vam pomogne iako sumnjam. Pazite isto, stariji sin moze svjedociti u korist majke (posto ispada da joj je naklonjeniji), a njegovo svjedocenje mozda moze biti iskonstruirano pod pritiskom, tako da se pazite i tog dijela i uracunate ga kao mozebitan rasplet okolnosti... Ako ste zaposleni, nazalost nemate prava na besplatnu pravnu pomoc. Savjet je da nadjete odvjetnika koji ce vam omoguciti neko obrocno placanje,a odvjetnik vam treba jer iz ovog tesko da cete nesto uspjeti sam napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala klupe,nažalost istog smo mišljenja i šta mi drugo preostaje nego ili pristat ili se ubit a neželim napakostit nikome a najprije djeci,ali živci su mi na kraju jer u ovoj prokletoj državi za koju sam se 5 g.borio najmanje su zaštičeni muževi tj.očevi iako su dobri.Kod nas je Czss samo u interesu majki,koliko vidim na drugim forumima,malo je njih briga za djecu,one su instrument majki koje to debelo koriste.ktome imam i sutkinju koju je muž napustio pa je valjda ljuta na sve muške i sada vidite kako mi je a nebi se htio predati jer sam po prirodi borac i pravednik.Samo mi je žao moje djece jer meni ništa nepreostaje nego odustati tj.prihvatiti sporazumni razvod i njoj dati djecu i još mi i poslije može napakostiti,žalosno,j.... ti takvu hrvatsku,za takvu se nismo borili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, zanimljivo ste to konstatirali. Naime, i u svom slucaju sam malo "prokopao" po pricama ljudi koji su sudjelovali u mojem predmetu.. Ima tu svega, od rastavljenih zena (koje imaju stav prema muskarcima, ok, razumljivo), no postavlja se pitanje koliko je osoba koja je i sama dozivjela (nazovimo to) neuspjeh u bracnom zivotu kompetentna govoriti o tudjem i k tome jos nepristrano prosudjivati. Nadalje, ima tu zena koje su deklarirane feministkinje, clanice udruge b.a.b.e. (ciji stavovi su poznati u ovakvim situacijama...), a eto u jednom czss imao sam priliku i sjediti u sobi gdje je iza djelatnice koja je samnom (naravno, nepristrano, satro) razgovarala bio plakat iste udruge ciji format niste mogli previdjeti.

Osobno, pretpostavljam da sam mladji od vas (po sudjelovanju u ratu i dobi djece zakljucujem), no odlucio sam ne predati se do (kako se kaze) zadnje kapi krvi. Primjetio sam da se ljudi cesto iz raznih razloga povuku iz borbe, najvise vjerovatno zbog cijelog sistema koji je zamisljen da vas izmori, ubije u pojam, osiromasi i na kraju smije u lice. Vjerujem u uspjeh svoje borbe i zelim jednog dana kada sve bude doneseno, pravomocno i zavrseno izaci sa svime van osim da dokazem da je moguce, jos bitnije, da prikazem kakve su osobe ti svi ljudi POIMENCE pa im priustiti medijsku pozornost koju definitnivno zasluzuju jer se paralelno sa pravnim dijelom trudim da sve bude totalno transparentno tako da jednog dana kada dodjem u poziciju da mogu sa svime van, njima zatvorim vrata za bilo kakvo izvlacenje poput da je do propusta doslo zbog prevelikog obima posla, zbog, ovog ili onog.. I ako se tako sto vise ljudi postavi i izadje van netko se mora zapitati. Ne vjerujem da ce se ikome ista desiti, ipak struka cuva ledja jedni drugima, ali isto tako necu dopustiti da prodje bez da se sazna istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala klupe,samo naprijed,ovaj pokvareni sistem treba raz......!Hvala i tebi gringo,hvala svima!Ja bi se borio i to žestoko ali kako mogu s 1000 kn i ktome još plačati alimentaciju???Nije problem pronaći odvjetnika kojega bi plačao na rate ali NI TO nemogu s 1000kn.!Sve ga sam svjestan a najviše da si nemogu pomoći!Nisam u banani ili bedu,ja sam u govnima do grla!Izvinjavam se na rječniku,kome smeta ali to je naš stari dobar hrvatski izraz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kojoj ministrici?Kosorici?pa ona je raz.... 4 braka!A i kako to rješiti u 7 dana a dali bi mi omogučila besplatnog odvjetnika,čisto sumnjam.K tome sud neće razdvajati djecu a stariji će biti protiv mene jer mu branim izlaske,pušenje i druge loše stvari šanse su mi znaš kakve u postocima.Kad se svega toga sjetim zbilja sam na rubu pameti atako bi želio djecu i boriti se za njih ali su mi mogućnosti što se financija tiče nikakve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seminola, nemojte si dozvoliti boravak na rubu pameti, ni zbog sebe, ni zbog djece. ukoliko smatrate da bi za Vašu djecu bilo bolje da žive s Vama, smirite se i krenite u borbu za njih.

prvo pročitajte Obiteljski zakon, te posebice obratite pažnju na dijelove koji se odnose na pravo i dužnost roditelja da djeci zabrane noćne izlaske prije navršene 16. godine, kao i na dijelove koji se općenito odnose na dužnosti i prava djece i roditelja, te na dijelove koji se odnose na razloge zbog kojih se oduzima roditeljska skrb.

glede onoga što nazivate "postupkom mirenja": danas se to naziva posredovanjem, koje provodi CZSS ili Obiteljski centar po izboru stranaka, ili nalogu suda, ukoliko se stranke ne mogu dogovoriti, a odluka se donosi na prvom ročištu brakorazvodne parnice: tijekom posredovanja nitko vas neće ni pokušati pomiriti (ne znam zašto se to nekoć zvalo mirenjem, kad se ni onda nisu baš lomili oko toga da pomire zavađene bračne drugove) nego će se konstatirati da se pomiriti ne možete, te će se potruditi temeljem razgovora s Vama i bivšom suprugom (a možda i djecom) te banalnim psihološkim testovima utvrditi koje je od Vas dvoje bolji roditelj za dodjelu djece na zajednički život i skrb; temeljem njihovoga mišljenja, sud odlučuje kome će povjeriti djecu (imajte u vidu da njihovo mišljenje nije obvezujuće), visinu alimentacije te režim susreta i viđanja koje će djeca imati s onim roditeljem s kojim ne žive.

razgovor na CZSS-u pravi je trenutak da objektivno, argumentirano i bez povišenih tonova iznesete sve svoje kvalitete i suprugine nekvalitete (lako je moguće da će Vas pitati zašto ste tako dugo čekali s razvodom kad je ona tako grozna majka, ali Vi možete reći da ste se, eto, dugo naivno nadali da će se ipak promijeniti na bolje).

djecu stariju od 12 godina sud obično pita s kojim bi roditeljem željela živjeti, ali ukoliko su dječje želje u suprotnosti s dječjom dobrobiti, sud ih, naravno, ne bi trebao uvažiti.

pri odlučivanju tko je kvalitetniji roditelj, CZSS bi se trebao voditi slijedećim kriterijima:

 

Onaj koji:

 

• ima bolji plan roditeljstva

 

• može i želi omogučiti kvalitetniju zdravstvenu brigu

 

•može i želi omogučiti kvalitetniji obrazovni plan

 

•se zna brinuti za djetetove dnevne rutine

 

•nikad ne ocrnjuje drugog roditelja i ne izražava svoju ljutnju usmjerenu prema drugom roditelju pred djetetom, tj.koji potiče dijete na što više kontakata, ljubav i poštovanje prema drugom roditelju i njegovoj široj obitelji.

 

• se tokom i nakon razvoda ne bavi bivšim partnerom / partnericom već djetetom

 

• djetetove potrebe stavlja ispred svojih (npr. potreba djeteta za kontaktom s drugim roditeljem nasuprot potrebe za kažnjavanjem ili osvećivanjem bivšem partneru).

 

• osim svega navedenog, koristi nenasilne odgojne postupke i pokazuje dosljednost u odgoju

 

prema Obiteljskom zakonu roditelji su ravnopravni, a ukoliko se CZSS pri sastavljanju mišljenja odluči voditi stereotipima o nezamjenjivosti majke, ma kakva ona bila, dobro je znati da u zakonodavstvu postoje i slijedeće stavke:

 

Narodne novine broj: 116/2003

 

Članak 6.

(1) Diskriminacija na temelju spola predstavlja svako normativno ili stvarno, izravno ili neizravno razlikovanje, isključivanje ili ograničenje temeljeno na spolu kojim se otežava ili negira ravnopravno priznanje, uživanje ili ostvarivanje ljudskih prava muškaraca i žena u političkom, obrazovnom, ekonomskom, socijalnom, kulturnom, građanskom i svakom drugom području života.

(2) Zabranjuje se diskriminacija na temelju bračnog ili obiteljskog statusa i spolne orijentacije.

Članak 7.

(1) Izravna diskriminacija postoji ako se prema osobi postupa ili bi se moglo postupati nepovoljnije u jednakim ili sličnim okolnostima u odnosu na osobu suprotnoga spola.

(2) Neizravna diskriminacija postoji kada neutralna pravna norma, kriteriji ili praksa u jednakim ili sličnim okolnostima stavljaju osobe jednoga spola u nepovoljniji položaj u odnosu na osobu suprotnog spola.

 

na kraju, za utjehu, pogledajte slijedeći link:

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503321774&forum=21&post_id=144015#forumpost144015

 

sretno :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala lijepo pahuljice na iscrpnom odgovoru.Ja sam vrlo dobro proučio Obiteljski zakon i još uvijek ga 'štrebam'jer mi to može samo pomoći.Znam prava i obveze iz toga svoje,njene i djece i šta mogu dobiti ili izgubiti.U czss tek moramo ići oboje pa ćemo vidjeti kako će to proći,za mene bi trebalo po njihovim propisima biti dobro pogotova ako će ispitati i susjede.Druga je stvar njihov nemar i predrasude te očita naklonost majkama ma kakve one bile a toga se bojim.Znam nebi to smjeli raditi pa zato puno hvala na onim člancima o diskriminaciji jer ću i to proučiti i koristiti i 'nabiti'im smireno na nos ako to pokušaju.Ustvari moj najveći problem su financije što možete vidjeti iz prijašnjih mojih ispisa a bez njih nema borbe.Pokušat ću probati preko udruge i min.branitelja ali se tome nenadam puno.U stvari za sada mi je najbolje da 'šutim'kako se kaže i probam prvo ishoditi nekakvu pomoć jer uvijek mogu zatražiti reviziju odluke tj.sudskog rješenja o ženinom skrbništvu nad djecom i alimentaciji.Zato ću marljivo raditi na tome da dobijem pomoć jer 7 na lotu neću dobiti i ako to uspijem ishoditi upustiti se u borbu za djecu.Naravno da ću pratiti kako im je s 'mamom' koja se odjednom sjetila zadnjih 15 dana brinuti o njima,valjda na nagovor prijateljice iz czss.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija