Jump to content

Troškovi parničnog postupka obuhvaćaju???


Spirit15

Preporučene objave

Dakle sud je presudio u moju korist,odvjetnik koji me branio je napisao "...i obaveže ga(znači tužitelja)da ga tuženom nadoknadi trošak postupka,zajedno sa kamatama...".

E sad mene interesira dali trošak postupka obuhavća samo sudske troškove ili i troškove mojeg odvjetnika kojeg sam papreno platio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spirit15 je napisao:

Dakle sud je presudio u moju korist,odvjetnik koji me branio je napisao "...i obaveže ga(znači tužitelja)da ga tuženom nadoknadi trošak postupka,zajedno sa kamatama...".

E sad mene interesira dali trošak postupka obuhavća samo sudske troškove ili i troškove mojeg odvjetnika kojeg sam papreno platio?

 

jesi li kao tuženik platio sudsku pristojbu? na odgovor na tužbu ili na žalbu? i koji sud je donio presudu? općinksi ili županijski?

 

jer, ako si ti platio troškove odvjetniku - onda, po pravomoćnosti presude - ti troškovi (a to su troškovi zastupanja po odvjetniku + troškovi pristojbe, vještačenja i drugi materijalni troškovi ako ih je tvoj odvjetnik prikazao u troškovniku)- pripadaju TEBI.

 

Pazi da to odvjetnik ne uzme sebi i na taj ti način 2x naplati za istu stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"jesi li kao tuženik platio sudsku pristojbu? na odgovor na tužbu ili na žalbu?"

 

Na ovo nažalost nemam odgovor jer neznam, odvjetnik je sve to riješavao, je mogu to gdje pogledat u nekom dokumentu?

 

Presudu je donio općinski sud.

 

Edit: sad kad malo bolje čitam moram priznat da ne razumijem pitanje u potpunosti :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija