Jump to content

Kad je čeljad bijesna


helena111

Preporučene objave

1975.otac i prijatelj sagradili su kucu,zemljiste cca 800m2.Tokom godina to se sve rasprodalo dio po dio,sada nas je 7 suvlasnika.Ja sam uz suglasnost ostalih vlasnika ishodovala građevinsku dozvolu i sagradila poslovnu zgradu(stan i poslovni prostor koji iznajmljujem).Zemljiste nije etažirano(nisu htjeli iz financijskih razloga),dio na kojem sam gradila(svojedobno vrt) prvim ugovorom izmedju mog oca i prijatelja pripao je mom ocu.U daljnjim kupoprodajnim ugovorima moj se vrt ne spominje.Danas mi se ostali suvlasnici prijete i polazu pravo na prihode od najma poslovnog prostora?Ljudska glupost ili ipak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Dio koji je ugovorom pripadao Vašem ocu nasljeđuju njegov bračni drug i potomci ,usvojenici ,i njihovi nasljednici .

Taj vrt ukoliko nije evidentiran u gruntovnici , jer nije izvršena parcelacija , to znači da površina vrta

pripada jednoj čestici koja ima svoj broj . i Zkul.

 

Vama su suvlasnici najvjerojatnije znajući da je taj dio čestice ugovorom pripadao Vašem ocu dali suglasnost za

gradnju.

Ako ste Vi jedini nasljednik iza Vašeg oca tada taj dio pripada samo Vama u cijeloj površini,. Vi imate pravo pokrenuti postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice ,površinu znadete , faktična dioba postoji i tu nema problema .

Što se tiče najamninu iz stana i poslovnog prostora koju ste sami izgradili ne morate dijeliti ni sa kime .

Međutim ukoliko imate braće i sestara koji su na temelju naslijeđivanja postali suvlasnici tog vrta ,tada bi oni mogli potraživati da im platite njigove suvlasničke dijelove ili da plaćate korištenje istih .

 

Ukoliko su braća u pitanju to trebate ljudski razriješiti . Ostalima ne dugujete ništa .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija