Jump to content

Prisila Zavoda na posao koji nije moje struke


Winston

Preporučene objave

Imaš pogrešan smjer razmišljanja.

Prošla su ta vremena kada si na burzi čekao godinama da ti sistem 'stvori' radno mjesto. Sada se treba prilagoditi potrebama - prekvalificirati se. To je vjerojatno to što ti se nudi. Moj savjet je - prihvati neku od ponuđenih prekvalifikacija za traženo zanimanje.

Obzirom na krizu koja se produbljuje, socijalna prava će se gotovo sigurno smanjivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Slažem se s Vama da je besmisleno , da ekonomist kuha , da je trgovac direktor netrgovačkog poduzeća ,prometni inžinjer direktor muzeja , ali to je naša stvarnost, još samo fali da koji mesar sa dobrom vezom postane predstojnik kirurgije .Nameće mi se pitanje da li se tamo gdje nije važna struka odvija blago pranje novca da li su to fiktivne firme i kada će se donijeti propis da za obavljenje određenih poslova osoba mora biti obrazovana i kompetentna .

Napomena :to s muzejom je zaista istina , nije karikirano .

 

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovorima i misljenjima!

Ne, nemam krivo razmisljanje i ne cekam da mi Zavod pronadje posao jer znam kako opcenito stoje stvari!

Istina je da me za koji mjesec ceka siguran posao koji sam si sam isposlovao, a do tada ne bih volio izgubiti novcanu naknadu posebno zbog toga sto mi je to prvi novac koji dobivam redovito ili opcenito dobivam nakon mnogo godina rada u 2 firme! Osim sto mi duguju place, duguju mi i sve ono sto ide u bruto dio (iznos za mirovinu, zdravstveno....) i to za vrijeme duze od 2 godine!

Malo sam se osjecao jadno da nakon toliko vremena rada u kojem nitko nije vlasnike tih firmi stavio u red, neisplacenih placa, mirovinskog, zdravstvenog sada kad napokon dobivam neki "dinar", hoce mi i to oduzeti!

Eto malo sam se pozalio... ali vjerovatno ima puno ovakvih slucajeva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavod te ne može prisiliti na posao koji nije tvoje struke. I sama sam bila u situaciji, kad me je ženska pitala želim li se prekvalificirati, na što sam joj rekla da mislim kako je pravni fakultet dovoljna kvalifikacija. kasnije mi je i sama savjetovala da ako želim raditi neki sezonski posao, neka to bude ugovor o djelu, kako potencijalni poslodavci ne bi stekli krivu sliku. Do posla sam naravno došla bez njihove pomoći.

Naknadu gubiš i brišeš se iz registra ako odbiješ posao tvoje struke, a koji ti oni pronađu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija