Jump to content

ko je pristao na rezanje


krusevo

Preporučene objave

krusevo je napisao:

u novinama citam branitelji pristali na rezanje mirovina mijenja se nacin dobivanja statusa,zanima me dali se onda mjenja i zakon o hrvatskim braniteljima ili sto je od toga istina pozdrav hrvatskim braniteljima ma gdje bili

 

...ako je to točno, onda da, najvjerojatnije da će među inim zakonima koje moraju promjeniti biti i taj zakon...

 

...di to piše u kojim novinama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kakav je to novi način sticanja statusa ? Nešto povoljnije za folirante ? Lako moguće da će nas sada biti oko 2 miliona branitelja . I svaka čast Jadranki i prijateljima ,sebi skidaju 5% a nama 10 % .Ja osobno ne pristajem na rezanje braniteljskih mirovina . A ako je harmonikaš iz Virovitice to rekao u ime svih nas , a mi budemo šutjeli onda nam ni ne treba bolje.Zanimljivo kako se u nečija imena obično eksponiraju lopine koje su dobro nakrale , sad imaju generalske činove ( čast izuzetcima )svi su RVI a baruta ni omirišali , firme , debele račune vani i naravno da se slaže da i njemu uzmu 10% . Tko je lud u ovoj državi ? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi,mi smo ludi što pristajemo na to i tko je taj kako ga nazivate harmonikaš da govori u naše ime.Ako mu treba mandat u saboru nek prvo završi fakultet i neka se normalnim putem kandidira,a ne preko naše muke .Ja sam 40% HRVI i izgleda da sam s borio kao i ostali za nečije saborsko mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne želim politizirati, ali nisu Mesić i Kajin na vlasti nego "zna se" i neće ti (nama) Mesić uzeti dio mirovine nego nova predsjednica Vlade promjenom svoje kolekcije promjena raznih zakona za koji dan, a drugo - partizanima su uzeli pola mirovine još 91 i treće - protiv sam bilo kakovih rezanja mirovina, jer to nije ni moralnost niti solidarnost (s kim?)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogli su to davno riješiti, samo je trebalo objaviti popis branitelja...nebi bilo toliko korisnika mirovina, koliko ih samo ja poznam koji nisu omirisali barut na bojištu...niti bili blizu bojišta...

Neka se okrenu bogatima i firmama, zašto se direktori moraju voziti u velikim autima, imaju astre i golfove! Ako hoče audi ili bmw neka plate porez na njega!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja isto nisam za neko politikanstvo,ali moramo isto priznati da bez "zna se" nebi bilo puno tih dobrih stvari za nas branitelje,mesic,kajin zive jos u komunizmu i dan danas pricaju kao da drugi svjetski rat je zavrsio juce a za partizane da se mene pita nebi bilo mirovina nikada,sto se tice popisa branitelja mislim da je svaki istinski branitelj za objavu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veliki pozdrav za " BRANITELJE "

Ja ne pristajem na nikakav rez braniteljski mirovina, niti ko ima pravo u moje ime pristati da se bilo kojem beanitelju što uskrati od njegova prava.Mišljenja sam da prvo treba vidjeti ko je branitelj a ko se krio pa na guzove dobio da je branitelj.Kad to rasčiste nas neće morat ni dirat.Prvo lopove nek pokupe oduzu im imovinu jer dok smo mi bili u rovu oni "LOPOVI" se bogatili i sad imaju ista prava kao mi. E neće ići nema reza. :-o:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krusevo je napisao:

ja isto nisam za neko politikanstvo,ali moramo isto priznati da bez "zna se" nebi bilo puno tih dobrih stvari za nas branitelje,mesic,kajin zive jos u komunizmu i dan danas pricaju kao da drugi svjetski rat je zavrsio juce a za partizane da se mene pita nebi bilo mirovina nikada,sto se tice popisa branitelja mislim da je svaki istinski branitelj za objavu

 

A kojih to puno lipih stvari su nam dali molicu te ljepo,reci mi da znam.Zbilja bih volio znat,500.000 branitelja,heheheheheheh,ta im je najbolja.I zašto ti ne bi partizanima dao mirovinu pa ljudi se borili za hrvatsku ,ko i ti 91 i ja i svi mi,i sad zamisli uđemo EU ,i za jedno 40 god kažu ma koji ce njima k.... mirovina.

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Strikan je rekao:

 

partizani ? ? ? ? ?

 

jesu li to zombiji ili borci koji su išli u rat sa 15-16 mjeseci starosti ? ? ? ?

 

koji vam je sa partizanima !! ! !

 

mi lagano idemo kraju a oni zombiji žive 120-130 godina................fuj.....

 

 

Strikane, ne možemo ovako raspravljati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krusevo je napisao:

ja isto nisam za neko politikanstvo,ali moramo isto priznati da bez "zna se" nebi bilo puno tih dobrih stvari za nas branitelje,mesic,kajin zive jos u komunizmu i dan danas pricaju kao da drugi svjetski rat je zavrsio juce a za partizane da se mene pita nebi bilo mirovina nikada,sto se tice popisa branitelja mislim da je svaki istinski branitelj za objavu

 

Dragi prijatelju , bez uvrede, mislim da treba priznati da bez "nas" nebi bilo puno dobrih i skupih stvari za "zna se".

Slažem se da od svih stranaka oni najviše drže do branitelja ,ali samo za to što misle da smo njihova glasačka mašinerija,zato imamo 500 000. branitelja .Svi oni( državnici , menađeri , lažni invalidi itd..) uživaju plodove naše krvi i naših bolesti . Pa ako smo se suprostavili jedoj od najmočnijih armija u evropi , zar nemožemo nešto napraviti i protiv bande lopova (nebih htio da ovo netko shvati da spremam državni udar). Od tih svih silnih braniteljskih udruga zar nebi mogli i mi sa ovog i drugih branitekjskih foruma napraviti još jednu od niza udruga , a ne da harmonikaši i frulaši govore u naše ime . A predjednica vlade ako imalo zna nešto o politici nevjerujem da će nas dirat , jer bi onda na slijedećim izborima "zna se" mogao biti oporba . Eto to je moje subjektivno razmišljanje . A što se tiče štednje ,čitam novi direktor zagrebačke zračne luke kupuje novi audi . Bravo vlada i sabor ,lijepo smo počeli štedjeti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na facebooku postoji cijela grupa koja govori o ministrici branitelja ko je i što je pa Vas molim da pogledate,možda neko razluči laž od istine.bojim se da je takva stvar poprimila veličine slona u odnosu na nas(što se priča o 500 000 branitelja-od muhe nastao slon),time potvrđujem tvrdnje gospode prije potpisanih na ovom forumu.treba bit ozbiljan i reći da nas nije toliko bilo.91.sigurno ne.koliko neko želi to prihvatiti ili ne,to nije niti moja volja niti drugih nego jednostavno činjenica.dušu bih griješio kad bi tvrdio drugačije tj.da nas je bilo 500 000.A nije.

Mišljenja sam da ne treba dirati naše mirovine kraj tolikih menađera i ostalih veličina,a osim toga svako od nas je izdvajao od svoje plaće i za pdv i za doprinose i ostalo.

Onda,nek direktori štede kad imaju od čega.

Poštujem sve Vas i samo sam htio reći da trebamo reći svoje mišljenje.Pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spomenuću još da ovo na facebooku gdje kruži taj članak o ministrici(sada premijerki) i gdje je prijavljeno oko 200 milijuna ljudi koji to čitaju,zaista zvuči prestrašno ako je samo djelić toga istinit.

Onda se priča o štednji,sad kao režu sebi što bi trebalo poslužiti kao opravdanje za ono što(vjerojatno)će se dogoditi nama.

ponavlja se srednji vijek-narod je #OOPS# koja plaća poreze,daje ljude u vojsku i sluša pokorno,a ko izmisli četvrto kandidat je za nobelovu nagradu.

Možda se počnem baviti politikom samo da promijenim neke stvari.Ispričavam se zbog svog riječnika koji možda nije primjeren,ali nastojim biti što bliže istini .

Ako sam bilo čime bio previše direktan ili negativan,neka primi moju ispriku.Također isprika i administratoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....pozdrav flak! Nisam te vidio ni čuo"100 godina"! Slažem se s tobom u svezi facebooka...

 

...a kaj se tiče SOKOLAiztigrova,također se slažem s njegovim konstatacijama,još sad je izašlo da smo krivi kaj smo strvorili DRŽAVU....samo da nas ne batinjaju i zatvaraju ,malo fali,ovako pak će na "kožu ogulit"!

 

....dok su tatini sineki išli na faks ili bili Vani (jer bio je rat)dakle 90-92.sad imaju lijepe plačice,njima će skinut 5%,tako da se zna,a nama će 10%-mi koji smo stvorili ovu državu,sve su pokrali,sad bi i naše krvlju zaslužene mirovine i znate kaj ,uspjet će u svom naumu,neznam totalna sramota,bolje da me nema - do sa sam jedva krpao kraj s krajem uz lagane minuse ,odricao se svega suvišnog i ja i moja obitelj, a sad????

 

Mislim da se naslo dosta branitelja u mom postu,imao bi dosta još za pisat ali ruke nedaju :zao::zao::-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu a da ne kažem,Hrvatski Narode došlo je opet vrijeme buđenja kao i 90-tih,da opet ustanemo.

ovaj puta zbog egzistencije,ovako jedva spajamo kraj sa krajem a oni bi opet po nama i našim plaćama i mirovinama.

 

NEDAMO NI KUNU,MI SMO STVARALI DRŽAVU A NE JU DOVELI U BANKROT

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad govorim o "zna se" ja uvijek mislim na onaj iz 91 sa pokojnim predsjednikom a kasnije ovi ratni profiteri me uopce ne zanimaju prodali su sve sto je bilo hrvatsko pocevsi od haga pa do najbolji tvornica u hr i na nas branitelje baceno je negativno svjetlo radi ovih pola milijuna sto su oni nasli ja se jos nadam da ce biti objavljen popis branitelja jer tu se moze ustedjeti puno novaca kad lazni budu izbaceni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa velikom večinom izgovorenog tj. napisanog jedino je problem što su nas tolike tzv. udruge razjedinile i posvađale i svi na sve pušu i frkču tako da neznaš više i po udrugama tko je tko i kada je došao te ima li uopće ikakva prava.Glede broja branitelja realnabrojka bi max. bila pola od navedenog dakle 250.000 onih koji su aktivno doprinjeli stvaranju države, a sve ostalo napuhano kako bi se mogle pravdati krađe i privatizacije lopova koji su se domogli novaca i sad ih boli ona stvar za 10% pa se lijepo smiju.I čelnici tih udruga barem 50% su kojekakvi đabalebaroši sa kojekakvim dosjeima kojih se nebi posramio ni največi kriminalac zato nam i je tako, nema časti,dostojanstva,poštenja samo lopovluk gdje god okreneš.

Zato da se mene osobno pita objavio kompletan spisak branitelja sa najosnovnjim podacima kako se nebi zadiralo u neke podatke koji nisu za objavu(pa se nebi ni moglo vaditi na te fore kao zaštičeni podaci i brani se zakonom kojekakvim.

 

Največi je problem što će nam uzeti i nepitavši nas išta i to vrlo vjerojatno već od sljedeče mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svim braniteljima

 

svašta bih napisao a kad krenem pistai neznam od kuda bi počeo..ali nekako me najviše boli ta činjenica da imamo 500000 hrvatskih branitelja,od tud kreću svi problemi za nas istinske branitelje,hrpa udruga koja ne štite naša prava i ta mržnja koja se stvara prema nama braniteljima.

sjebati će nas ti lažni branitelji i invalidi ako nešto ne učinimo..revizija bi se trebala obaviti i objaviti registar hrv branitelja,ukinuti nepravilno stečene mirovine,napraviti jednakost među braniteljima(nemože netko imati 10000kn mirovine a netko ni 3000kn)

neka nam skinu od mirovine,ako će to pomoći državi..neka se XXXXXXXXXXXX.

 

Psovku editirao Mrljavac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pone je rekao:

pozdrav svim braniteljima

 

svašta bih napisao a kad krenem pistai neznam od kuda bi počeo..ali nekako me najviše boli ta činjenica da imamo 500000 hrvatskih branitelja,od tud kreću svi problemi za nas istinske branitelje,hrpa udruga koja ne štite naša prava i ta mržnja koja se stvara prema nama braniteljima.

sjebati će nas ti lažni branitelji i invalidi ako nešto ne učinimo..revizija bi se trebala obaviti i objaviti registar hrv branitelja,ukinuti nepravilno stečene mirovine,napraviti jednakost među braniteljima(nemože netko imati 10000kn mirovine a netko ni 3000kn)

neka nam skinu od mirovine,ako će to pomoći državi..neka se XXXXXXXXXXXX.

 

 

Ne psuj i ne vrijeđaj druge na ovom portalu. Na ovom forumu nema mjesta za takvu vrstu komunikacije.

 

kehrlz.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na dan pogibije Blage Zadre na RTL u dnevniku samo u donjem dijelu na traci je išao natpis o tome , dok je istog trenutka išao prilog o tragično preminulom Toši Proeskom tada sam se prvi put duboko nasamo zapitao gdje sam to ja.

 

Kad je Brena održala koncert u Areni i dobila toliku podršku medija i javnosti tada sam prvi put pao na koljena i zaklopio oči od stida prema svojim poginulim prijateljima.

 

A sada kad mi od moje mirovine krvavo stečene sa dva ranjavanja i stažom 0d 12.06.1991. u jednoj aktivnoj brigdi HV-a uzmu i samo jednu kunu to ću doživiti kao osobni poraz.

 

Lijep pozdrav od poniženog!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:palac::palac: pozdrav svima!

drago mi je da nas ima još koji isto mislimo,slažem se sa svima da je došlo vrijeme da budemo složni .

pratim neke stvari na facebooku,neke na drugim portalima,općenito stvari na ovu temu i mogu reći da ima i ovih mlađih generacija koji razumiju sve što se događa što je za svaku pohvalu.

moram priznati da sam se prije u nekim situacijama osjećao usamljeno u ovoj borbi(poput don quijota protiv vjetrenjača),ne znam kako drugačije reći.

u biti i ovim što pomažemo jedni drugima je jedan doprinos

i to je stvarno hvale vrijedno.

trebalo bi prepoloviti tu brojku od 500 tisuća branitelja,tu bi trebalo početi na taj način da se objavi popis branitelja(smille i drugi su u pravu).to bi već bio pravi potez koji bi poprilično utjecao na sve što se tiče mirovina i ostalih prava naših kolega koji su se krvavo namučili da ih steknu.bojim se da bi to imalo utjecaja(možda dugoročno) i

na samu politiku kao i sve ostalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istina je jedna branitelji su podjeljeni na vise stotina udruga ,i to nije slucajno neki izmedju nas su u politici ali predstavljaju svoju stranku a ne nas, dionice koje smo dobili su nepravedno podjeljene,najbolji izmedju nas su u hagu ,svaki dan se blate branitelji gazi se preko njihovog ponosa, kada citam ove objave vidi se da svi pricamo istim jezikom ima li nekog rijesenja ja mislim da ima uzeti par zapovjednika pravih ljudi postrojiti sve postrojbe sto su bile aktivne uDRatu,svako koje bio u njegovoj postrojbi zna se u glavu odstraniti parazite tj. prepoloviti broj od 500.000 ,napraviti jednu udrugu i vratiti onaj pravi obraz postenog i ponosnog branitelja na kraju oprostite malo sam oduzio ali mi je puno lakse kad izbacim pomalo ovog iz sebe bog i hrvati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac

Ljudi , što vam je ? Trebali bi si pomagat a ne prepucavati se.Razumijem da na forumu ne možemo pisati doslovno sve što nam padne na pamet i zato je tu moderator . Ali isto tako na forum se uglavnom javljaju ljudi koji (kao i ja) ponekad imaju tanje živce .Ajmo malo više tolerancije , bili smo skupa kada je bilo najteže , zašto sada ,kada ponovo trebamo pomagati jedni drugima dolazi do svađa ? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo je naših prijatelja na forumu, predlažem da se pokušamo organizirati i javno istupiti ne vezano za harmonikaša i druge takozvane čelnike udruga koje je postavila politika,

 

npr. kako Đakić može u ime invalida iz Domovinskog rata biti protiv svoje predjednice stranke i galsati u interesu invalida i branitelja. Večina takvih čelnika je postavio " zna se " tko.

 

Specjalci su imali predsjednika koji nije bio član " zna se " pa su obečavali brda i doline da ga se makne dok nisu dobili svag poslušnika pa se sada za tu udrugu i ne čuje.

 

Molim da se putem ovog ili nekog drugog foruma organiziramo po Županijama i kordinirano nastupimo u javnosti, jedino čemo tako sačuvati naša prava i dostojanstvo.

 

Ugledajmo se na učenike i studente, jer mi smo 1991. godine bili njihovih godina, dokažimo svima da smo se još spremni organizirati i da nismo samo jedna jučerašnja loša vjest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj portal (podforum) nije namjenjen da bi se vrijeđali korisnici, javne osobe i bilo tko.

 

Psovkama,vrijeđanjima i provokacijama ovdje nema mjesta.

 

Ako tko treba pravnu pomoć ili sl.dobro je došao, a još više su dobrodošli oni koji imaju namjeru da pomognu svojim znanjem i iskustvom.

 

Moderatori i urednici su tu da editiraju neprimjerene, uvredljive i sl. tekstove.

 

Pročitajte pravila foruma (to gotovo da nitko nije i pročitao), a nekih od onih koji su i pročitali uglavnom se toga ne pridržavaju, ili zaborave ili ne razumiju, ili se prave blesavi.

 

Oni koji imaju tanje živce i kratak fitilj ;-) neka prvo izbroje do 10 prije nego im padne na pamet da napišu neku glupost.

 

Postoje tu stari korisnici kao Morski Vuk, Duro, Zkova..... i da dalje ne nabrajam (nadam se da se neće uvrijediti oni koje nisam spomenuo) koji su mnogima pomogli svojim korisnim savjetima, a nikada nisam vidio da su napisali nešto ružno.

 

Oni koji su tanjih živaca neka razmisle o onome što će napisati, a budalaštine, psovke, uvrede, idiotarije će biti odmah editirane vrlo brzo i efektno.

 

Ne znači da, ako je netko branitelj i HRVI da može ovdje pisati tekstove koj su neprimjereni te činiti štetu ugledu ovog portala.

 

Temu zaključavam i priča je počela i završila.

Ako netko ima neku primjedbu može je napisati u knjizi gostiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija