Jump to content

HEP i naknada za korištenje privatnog zemljišta


lcresic

Preporučene objave

Poštovani !

 

 

Već od 1990 godine HEP je na mojem zemljištu pred mojom kučom postavio noseći stup za električne vodove koji se protežu mjestom te je to učinio bez mojeg pristanka , tj bez traženja pristanka za postavljanje .

 

Stoga me zanima dali imam ja kakva prava na naknadu od HEP-a ili kakve popuste na plačanje struje ili nešto slično !

 

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sax je napisao:

.... tako da se zbog jednog stupa ne nadajte nekom velikom iznosu

Zakon izrijekom određuje da se mora platiti tržna vrijednost nekretnine. Porezna uprava određuje cijenu na bazi obližnjih trženih nekretnina .

I ne može HEP otkupiti samo 1 m2 na kom se stup nalazi, jer stup ometa okolinu više nego kabel.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

sax je napisao:

.... tako da se zbog jednog stupa ne nadajte nekom velikom iznosu

Zakon izrijekom određuje da se mora platiti tržna vrijednost nekretnine. Porezna uprava određuje cijenu na bazi obližnjih trženih nekretnina .

I ne može HEP otkupiti samo 1 m2 na kom se stup nalazi, jer stup ometa okolinu više nego kabel.

 

Slazem se sa zakonom,ali budimo realni da zivimo u HR gdje se zakon ne postuje.HEP ce svoje napravit,a oni imaju vremena natezat se po sudovima koliko god hoce.Oni ce postavit stup tamo gdje najmanje smeta,tako da mogu uzet samo 1m2.

Gubite u svakom slucaju ako odete na sud.Imam jos nekoliko istih primjera koji su nakon 2 godine suda prihvatili nagodbu,jer se financijski vise nije isplatilo.

Vrijednost koju ce vam HEP platiti je ona koja je odredena Opcinskom cijenom a ne trzisnom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija