Jump to content

Naplata troškova odvjetnika


sat2

Preporučene objave

Pokušao sam na prethodnim temama pronaći odgovor (nisam uspio) na slijedeće pitanje:

 

Što sam obvezan platiti prema rješenju o ovrsi?

 

Naime dobio sam ovrhu, koja se već tri mjeseca naplačuje na mojoj plaći! Kada sam kontaktirao sa odvjetnikom ovrhovoditelja rekao je da moram isplatiti određeni iznos ( s kojim se slažem), a da nakon toga moram platiti još neke troškove (oko 3500 kuna).

U osnovnom iznosu koji ću platiti je iznos glavnice, troškovi ovršnog postupka i zatezne kamate (sve navedeno u rješenju o ovrsi). Istina na pečatu suda stoji da je ovrhovoditelj dužan platiti troškove u iznosu od 3550 kuna!

 

Da li sam dužan ja platiti ove troškove iz "pečata"?

PS Iznos iz ovrhe plačam kreditom pa će banka cjelokupni iznos uplatiti ovrhovoditelju, dakle neumanjen za do sada uplačen iznos! Bojim se da će odvjetnik uvjetovati skidanje ovrhe sa plaće plačanjem troškova koji nisu u mojoj obvezi!

Što da radim!?

Puno hvala na odgovoru!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sat2 je napisao:

Pokušao sam na prethodnim temama pronaći odgovor (nisam uspio) na slijedeće pitanje:

 

Što sam obvezan platiti prema rješenju o ovrsi?

 

Naime dobio sam ovrhu, koja se već tri mjeseca naplačuje na mojoj plaći! Kada sam kontaktirao sa odvjetnikom ovrhovoditelja rekao je da moram isplatiti određeni iznos ( s kojim se slažem), a da nakon toga moram platiti još neke troškove (oko 3500 kuna).

U osnovnom iznosu koji ću platiti je iznos glavnice, troškovi ovršnog postupka i zatezne kamate (sve navedeno u rješenju o ovrsi). Istina na pečatu suda stoji da je ovrhovoditelj dužan platiti troškove u iznosu od 3550 kuna!

 

Da li sam dužan ja platiti ove troškove iz "pečata"?

PS Iznos iz ovrhe plačam kreditom pa će banka cjelokupni iznos uplatiti ovrhovoditelju, dakle neumanjen za do sada uplačen iznos! Bojim se da će odvjetnik uvjetovati skidanje ovrhe sa plaće plačanjem troškova koji nisu u mojoj obvezi!

Što da radim!?

Puno hvala na odgovoru!!!

 

 

Vi ste pored glavnice i kamata na glavnicu, dužni platiti troškove ovršnog postupka. U troškove ovršnog postupka ulazi samo sastav prijedloga za ovrhu-ništa drugo. A o vrijednosti predmeta spora ovisi koliko će vrijediti sastav tog prijedloga za ovrhu. Kolika je vrijednost predmeta spora?

 

Pogledajte si tarifni broj 7 točku 1 i 2 odvjetničke Tarife, pa ćete dobiti odgovor na pitanje o visini koja se može zaračunati za sastav ovršnog prijedloga.

 

Međutim, ukoliko dosuđena visina ne odgovara stvarnoj visini koja se može naplatiti, na rješenje o trošku trebali biste uložiti žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate platiti troškove postupka - ovrhovoditelj ih je platio kod dizanja prijedloga za ovrhu i vi mu onda morate naknaditi taj trošak.

 

Troškovi ovrhe su trošak sudskih pristojbi za prijedlog za ovrhu i za rješenje o ovrsi i trošak odvjetnika za sastav prijedloga za ovrhu, kako je već naveo Floki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

sat2 je napisao:

Pokušao sam na prethodnim temama pronaći odgovor (nisam uspio) na slijedeće pitanje:

 

Što sam obvezan platiti prema rješenju o ovrsi?

 

Naime dobio sam ovrhu, koja se već tri mjeseca naplačuje na mojoj plaći! Kada sam kontaktirao sa odvjetnikom ovrhovoditelja rekao je da moram isplatiti određeni iznos ( s kojim se slažem), a da nakon toga moram platiti još neke troškove (oko 3500 kuna).

U osnovnom iznosu koji ću platiti je iznos glavnice, troškovi ovršnog postupka i zatezne kamate (sve navedeno u rješenju o ovrsi). Istina na pečatu suda stoji da je ovrhovoditelj dužan platiti troškove u iznosu od 3550 kuna!

 

Da li sam dužan ja platiti ove troškove iz "pečata"?

PS Iznos iz ovrhe plačam kreditom pa će banka cjelokupni iznos uplatiti ovrhovoditelju, dakle neumanjen za do sada uplačen iznos! Bojim se da će odvjetnik uvjetovati skidanje ovrhe sa plaće plačanjem troškova koji nisu u mojoj obvezi!

Što da radim!?

Puno hvala na odgovoru!!!

 

 

Vi ste pored glavnice i kamata na glavnicu, dužni platiti troškove ovršnog postupka. U troškove ovršnog postupka ulazi samo sastav prijedloga za ovrhu-ništa drugo. A o vrijednosti predmeta spora ovisi koliko će vrijediti sastav tog prijedloga za ovrhu. Kolika je vrijednost predmeta spora?

 

Pogledajte si tarifni broj 7 točku 1 i 2 odvjetničke Tarife, pa ćete dobiti odgovor na pitanje o visini koja se može zaračunati za sastav ovršnog prijedloga.

 

Međutim, ukoliko dosuđena visina ne odgovara stvarnoj visini koja se može naplatiti, na rješenje o trošku trebali biste uložiti žalbu.

 

Hvala na odgovoru!

Platio sam glavnicu, zatezne kamate, pristojbu na ovršni prijedlog, sastav ovršnog prijedloga i rješenja, izvid pravomočnosti!

Na rješenju o ovrsi (štambilj) stoji ( za vrijednost spora 25000 kuna) da se ovrhovoditelju određuje trošak od 3500,00 kuna! Mislim da oni traže da ja i to platim!

Moram li!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija