Jump to content

Problem sa godišnjim odmorom


melkiot

Preporučene objave

od ovogodišnjeg godišnjeg odmora mi je ostalo još 6 dana.

Kod nas u firmi je pravilo da se za svaki godišnji piše zahtjev, pa kad direktor odobri možeš ići...

 

firma ide u 8. mjesecu na godišnji, gotovo 80% firme, na 2 tjedna.

 

Ja sam podnio zahtjev za samo tjedan dana, tako da bi mi ostalo samo 1 dan godišnjeg za preostali dio godine.

Kako firma ide i za novu godinu na godišnji, tu nam treba 4 dana jer krećemo 28.12.

 

Ja sam rekao da će mi ići neplačeni, jer nemam dosta godišnjeg.Ili ću raditi, jer uvijek postoji dežurna služba.

 

Međutim, direktor je rekao da ja ne mogu sad u 8. mjesecu ići na godišnji, jer njegova zamisao je da mi za period od nove godine mora ostati 7 dana nekorištenog godišnjeg!?!?A meni ostaje 1 dan.To do sada nikad nije bio problem,a ovo se sjetio direktor, naravno, pisana odluka firme nije išla...to se on ovako sjeti...

 

Pa zar nije da od 1.1. ide novi godišnji na korištenje?

 

Znam da u zakonu ima neplaćeni dopust, stoga ne vidim problem, osim direktora.Već svi i koriste neplaćeni, po jedan dan u mj,no eto, meni ne žele odobriti.

40% plače dobivam na crno, rekao sam neka mi skinu po 200kn po danu od tog na crno. No ne, oni ne žele.

 

Preostaje mi jedino u tom periodu ne doći na posao, i vidjeti što će biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija