Jump to content

Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju


Gacka

Preporučene objave

Prije nekoliko mjeseci sklopio sam ugovor o dosmrtnom uzdržavanju sa susjedom kojoj sam dao 4000 eura da se pomogne jer je trenutno u velikoj bijedi.....

Išao sam na povjerenje da je stan ( 35 m2 ) na njoj...ovih dana je starica sva uplaakana došla do mene da mi kaže da joj je kamatar je upisao u vlastovnicu i da vodi susdski postupak jer je posudila 5000 eura a kao jamstvo povratka dala je finduciju na stan - prenos prava vlasništva do povratka novca. Kad je ista htjela vratiti novac kamatar je to ignorirao i dao se upisati u gruntovnici kao vlasnik stana....starica sada ustaje sa tužbom i vodi sudski spor........kakve su tu mogućnosti da dobije stan natrag....

hvala na odgovoru....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da si izmanipuliran od strane susjede.

ugovor o fiduciji radi se sa ugovorom o kreditu.

vlasništvo na objektu upisuje se po potpisivanju ugovora i iskorištavanju kredita.

vračanjem duga fiducijski vlasnika dužaj je vratiti nekretninu.

ukoliko kamatar neće prihvatiti povrat duga isti se položi u sudu i o tome se obavjesti kamatara.

traži vlasnički list ili ako imaš broj katastarske čestice izvrši provjeru putem interneta .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija