Jump to content

Smatram da sam oštečen za visinu otpremnine!Molim pomoć


atanasije

Preporučene objave

2007.god ,nakon 23 god. rada u Ini, umirovljen sam.

Utvrđena mi je „OPČA NESPOSOBNOST ZA RAD“ te sam stekao pravo na invalidsku mirovinu

Isplaćena mi je otpremnina(10 x manja ) po kolektivnom ugovoru , a ne po odluci koja je bila na snazi.

 

U odluci piše da na poticajne mjere imaju pravo:

 

„-radnici koji u 2007.godini prvi puta ispunjavaju uvijete za starosnu,odnosno prijevremenu mirovinu,

-radnici koji su uvijete za starosnu ,odnosno prijevremenu mirovinu stekli 2005. ili 2006. godine,a prihvaćaju odlazak u mirovinu u 2007. godini.

-radnici kojima je u 2007. godini utvrđena invalidnost ili su u 2007.godini raspoređeni u „POOL“-ako ne ispunjavaju uvijete za starosnu ili prijevremenu mirovinu.

-radnici invalidi rada i radnici raspoređeni u“POOL“ –u koji su uvijete za primjenu poticajnih mjera ispunjavali u 2005. ili 2006.godini,a prihvaćaju njihovu primjenu u 2007. godini“.

 

Svi radnici koji su otišli u tom razdoblju dobili su visoke otpremnine osim mene,jer ne spadam u ni jednu točku te odluke.

 

-nisam invalid rada niti nemam postotak invalidnosti,niti ga mogu dobiti.

-nisam raspoređen u“POOL“(dio firme odakle su odlazili radnici u mirovinu s velikim otpremninama)

 

Otišao sam prijevremeno,otišao sam u mirovinu i otišao sam u invalidsku mirovinu!

 

Po meni je to diskriminirajuća odluka.Ili zašto nisam raspoređen u"POOL"?

 

Što mi je činiti?

Molim Vas za savjet ili pomoć.

Jedno veliko FALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija